Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Rzeszów » Świetlica środowiskowa

Świetlica środowiskowa

    A A A Drukuj
                                  
2009-06-23 13:23, ostatnia aktualizacja 9 lat temu

30 dzieci z terenu Rzeszowa bierze udział w zajęciach organizowanych w świetlicy środowiskowej prowadzonej przez Stowarzyszenie na Rzecz Rodzin Wielodzietnych „Rodzina Rodzin”.

W czasie szkolnym dzieciom udzielana jest pomoc w odrabianiu lekcji, organizowane są gry i zabawy. Podczas wakacji planowana jest półkolonia.

Stowarzyszenie prowadzi świetlicę od 7 lat, ale dopiero niedawno władze miasta przekazały nowy lokal. Mieści się on przy ul Dąbrowskiego 17. „W starej siedzibie przy ul. Targowej było dość ciasno. Tu możemy przyjąć więcej dzieci i jest więcej możliwości zorganizowania dla nich atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu, bo w pobliżu jest park”. Ze świetlicy chętnie korzystają dzieci z różnych środowisk. Mają opiekę  pedagogów, są również spotkania z psychologiem. W roku szkolnym świetlica czynna jest przez 6 godzin, na okres wakacji ten czas został skrócony – rodzice mogą zostawić tu swoje dzieci w godz. 11 – 14. Na przełomie lipca i sierpnia Stowarzyszenie Rodzina Rodzin organizuje dla swych podopiecznych półkolonię. Zaplanowana jest m.in. wyprawa rowerowa i wycieczka do aquaparku. Wszystko jedynak uzależnione jest od finansów. Udział dzieci w półkolonii jest bezpłatny, dlatego Stowarzyszenie zbiera pieniądze na ten cel. W sobotę 27 czerwca w hipermarkecie Real w Rzeszowie będzie prowadzona kwesta. Stowarzyszenie liczy na ofiarność mieszkańców.

 

Małgorzata Oczoś Radio Via 
 
 

Artykuł dodał:
gosia Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
agusiar26 Napisz wiadomość
8 lat temu
hej Napisz wiadomość
8 lat temu
ryho Napisz wiadomość
9 lat temu