Strona główna » Wydarzenia » Inne » Inne » Licealiści organizują pierwszy w Rzeszowie Konwent ...
 
 

Licealiści organizują pierwszy w Rzeszowie Konwent Serialowy

A A A Drukuj
                                  
Zainteresowanych osób: 02015-01-13 10:18       

„Gra o tron”, „Breaking Bad”, „House of Cards”, „Sherlock” – to tylko niektóre seriale, o których opowiedzą uczniowie II LO podczas DUOkonu – pierwszego w Rzeszowie Konwentu Serialowego. Impreza odbędzie się 23 stycznia.

     

- Nazwa DUOkon wywodzi się od numeru szkoły – II LO, a tematem przewodnim imprezy będą seriale i cykle filmowe – zdradza Ewa Barczak, koordynatorka projektu.

DUOkon to pierwszy w Rzeszowie Konwent Serialowy organizowany przez 20- osobowa grupę uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Płk. L. Lisa-Kuli w Rzeszowie. Wydarzenie odbędzie się 23 stycznia w siedzibie LO, a wśród omawianych seriali znajdą się m.in. takie tytuły jak: „Gra o tron”, „Breaking Bad”, „House of Cards”, „Sherlock”, „Doctor Who”. Uczniowie zamierzają także przybliżyć słuchaczom tajniki mangi i anime, przypomnieć kultowy serial „Miasteczko TwinPeaks” czy porównać dwa komiksowe giganty, Marvel i DC Comics.

- Celem konwentu jest promocja seriali jako części kultury popularnej. Co więcej, organizatorzy chcą połączyć przyjemne z pożytecznym i tak na przykład fabuła seriali zostanie przedstawiona również pod kątem naukowym przez pasjonatów tematu – tłumaczy Barczak.

Oprócz wieczornych prelekcji połączonych z atrakcyjnymi konkursami i zabawami tematycznymi na wszystkich uczestników wydarzenia czekać będzie specjalny Pokój Gier.

- W Pokoju będzie można nieodpłatnie wypożyczyć gry planszowe, karciane i logiczne, jak również spróbować swoich sił w tzw. „grach wyobraźni” – grach RPG, pod okiem instruktorów – tłumaczy koordynatorka.

Wszystkie punkty programu odbędą się 23 stycznia w salach lekcyjnych oraz auli w godzinach od 15 do 23. Impreza otwarta jest zarówno dla licealistów jak i dla osób starszych, chętnych do zabawy z serialem. Koszt wejściówki wynosi 2 zł. Na zakończenie imprezy wśród uczestników rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe.

Konwent serialowy jest częścią projektu „Młodzież {dla} Miasta” organizowanego przez Estradę Rzeszowską w ramach działalności Rzeszowskiego Inkubatora Kultury.

Wyślij info o tym wydarzeniu na adres:
(Adresy email możesz oddzielić od siebie przecinkami i średnikami.)
 
 
 

Wydarzenie dodał:
cytacik Napisz wiadomość
Oceń wydarzenie


 
Dodatkowe informacje
Adres:
II LO
Kontakt:
nie podano
Wstęp:
2 zł
Data:
2015-01-22 15:00
Ostatnio przeglądający
 
bkdmaral Napisz wiadomość
3 lat temu
cytacik Napisz wiadomość
3 lat temu