Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Inne » 11 listopada na biegowo z PKO Bankiem Polskim

11 listopada na biegowo z PKO Bankiem Polskim

    A A A Drukuj
                                  
2016-10-28 18:45

PKO Bank Polski po raz kolejny proponuje uczczenie rocznicy odzyskania niepodległości na sportowo. Bank zaprasza na Biegi Niepodległości w 5 miastach Polski.

PKO Bank Polski realizuje od 2013 r. autorski program „PKO Bank Polski. Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce, w tym zawody organizowane z okazji ważnych dla Polski wydarzeń historycznych, m.in. Narodowego Święta Niepodległości.

4. PKO Bieg Niepodległości w Rzeszowie

Po raz kolejny PKO Bank Polski jest sponsorem tytularnym cyklu trzech biegów „PKO Rzeszów Biega”. Ostatni z nich, czyli 4. PKO Bieg Niepodległości na 10 km, wystartuje o godz. 12.00. Start i meta znajdować się będą przy al. Tadeusza Rejtana, na wysokości Centrum Handlowego Plaza.

Podczas zawodów odbędzie się akcja charytatywna na rzecz 43-letniej Małgorzaty. Mama 10 dzieci zmaga się od kilku lat z nowotworem trzustki. Jeśli zawodnicy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Małgorzaty” i dotrą z nią do mety, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie kobiety. Kartki będzie można odebrać 10 i 11 listopada w Biurze Zawodów w Centrum Handlowym Plaza. W zeszłym roku podczas 3. PKO Biegu Niepodległości 561 osób przyłączyło się do akcji na rzecz nienarodzonej wówczas jeszcze Zosi. Dzięki temu, Fundacja PKO Banku Polskiego wpłaciła darowiznę na operację serca dziewczynki, która odbyła się po jej urodzeniu.

Podczas wszystkich imprez biegowych sponsorowanych przez PKO Bank Polski prowadzone są akcje charytatywne „biegnę dla…” na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia, zarówno dzieci, jak i dorosłych. W sumie, od 2013 r. odbyło się 210 takich akcji, a Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła 220 beneficjentów kwotą ponad 3 mln zł. Od początku istnienia programu biegacze przemierzyli charytatywnie ok. 1 mln 305 tys. km, co równa się ponad 32 okrążeniom Ziemi wzdłuż równika.

W tym roku Bank zorganizował także ogólnopolską sztafetę charytatywną w 12 miastach – 2. PKO Bieg Charytatywny. Uczestnicy w całym kraju, wraz z uczniami biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, wybiegali w sumie 32 391 okrążeń. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała blisko 633 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce. 
 
 

Artykuł dodał:
hej Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
hej Napisz wiadomość
2 lat temu