Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Rzeszów » 21 Batalion Logistyczny ma już dowódcę

21 Batalion Logistyczny ma już dowódcę

    A A A Drukuj
                                  
2011-08-19 13:40
FOT. porucznik Karol Walczak

Podpułkownik Jarosław Piasny objął obowiązki dowódcy w nowo formowanym 21 Batalionie Logistycznym w Rzeszowie. Uroczystość odbyła się 16 sierpnia.

Podczas uroczystego apelu w koszarach nowy dowódca podkreślił, że ta funkcja to wielki  przywilej i satysfakcja, ale również ogromna  odpowiedzialność za zdrowie i życie podwładnych. Zapewnił również żołnierzy, że dołoży wszelkich starań, aby realizowanie stawianych batalionowi zadań dawało powody do dumy i satysfakcji.
 
Tego dnia żołnierzom wręczono również mianowania na kolejne stopnie wojskowe.

21 Batalion Logistyczny to zupełnie nowa jednostka wojskowa o numerze 4719 mieszcząca się w koszarach przy ulicy Langiewicza w Rzeszowie. Głównym zadaniem batalionu jest zabezpieczenie logistyczne 21 BSP.

Podpułkownik Jarosław Piasny służył między innymi w 13 i 14 Pułku Zmechanizowanym, 1 i 3 Batalionie Czołgów - 14 BPanc, 1 Batalionie Czołgów – 21 BSP. Ostatnio zajmowane stanowisko służbowe to szef Sekcji Technicznej 21 BSP. Podpułkownik dwukrotnie pełnił służbę w PKW KFOR na przełomie 2006 i 2007 oraz 2008 i 2009 roku. W czerwcu 2011 roku ukończył kurs operacyjno-taktyczny o profilu dowódczym w Akademii Obrony Narodowej.

(źródło: polska-zbrojna.pl) 
 
 

Artykuł dodał:
cytacik Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
Brak wyników.