Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Pomagaj » 24 marca Rzeszów zagra dla 7-letniej Julii

24 marca Rzeszów zagra dla 7-letniej Julii

    A A A Drukuj
                                  
2016-03-21 16:20

W czwartek 24 marca w Pubie Underground odbędzie się koncert na rzecz chorej na raka siedmioletniej Julii. Zagrają Klepisko i Gar Wolanda.

Cały dochód z koncertu przeznaczamy na leczenie Julii, niedługo pojawi się też u nas na barze specjalna puszka, do której będziecie mogli wrzucać dary serca dla niej.

Start: 20.00
Wstęp: 10 zł + dar serca

"Julia ma 7 lat. Potrafi czytać, pisać, pięknie maluje. Ma niesamowitą pamięć i wspaniałe poczucie humoru. I ma guza mózgu.

We wrześniu 2015 roku poszła wreszcie do wymarzonej szkoły. Niestety nie było jej dane nacieszyć się tą chwilą. Mniej więcej 10-go dnia września zaczęła ja mocno boleć głowa. Przeziębienie jakich wiele, pomyśleliśmy, ale kiedy po trzech dniach ból narastał pediatra poleciła nam ją zabrać do szpitala do neurologa – tak na wszelki wypadek.

Od tego momentu wydarzenia zaczęły biec bardzo szybko. Tomograf i rezonans magnetyczny brzmiały jak wyrok – rozległy guz mózgu. Karetka zabrała nasza córeczkę do Warszawy, do Centrum Zdrowia Dziecka. Próbowaliśmy się uspokajać, że takie rzeczy są do wyleczenia, codziennie operuje się takie przypadki a my jesteśmy w najlepszej placówce w Polsce. Ale biopsja w Warszawie to był wyrok – nieuleczalny i nieoperowalny glejak o najwyższym stopniu złośliwości.

Naszej córeczce dali kilka, kilkanaście tygodni życia, w najlepszym wypadku kilka miesięcy. Powiedzieli, że nic nie możemy zrobić i że dla powinniśmy się z tym pogodzić. Rozpoczęliśmy poszukiwanie leczenia podobnych przypadków. Na szczęście poznaliśmy niezwykłych ludzi i wspaniałych lekarzy, dzięki którym trafiliśmy najpierw na dwa tygodnie do USA, a po powrocie do Polski kontynuowaliśmy leczenie na własną rękę. Leczenie, które dawało nam szansę, a które nie mieści się w ramach leczenia akademickiego – jedynego słusznego w Polsce. Oczywiście mogliśmy zapomnieć o jakiejkolwiek refundacji leczenia ze strony NFZ. Zostaliśmy sami z ogromnymi kosztami. Szybko wydaliśmy nasze oszczędności i tylko dzięki pomocy rodziny, naszych przyjaciół i innych darczyńców możemy kontynuować leczenie naszej Julii. Leczenie, którego nie można przerwać aby przyniosło skutek.

W październiku najlepsi polscy specjaliści dawali jej kilka tygodni życia. Była cały czas podłączona do kroplówki, którą dostawała ogromne ilości lekarstw i środków przeciwbólowych. Nie miała siły wstać z łóżka, prawie nie mówiła a jeśli już to jedynie szeptem. Miała podwójne widzenie, drżenie i drętwienie kończyn.

Dzisiaj po 3 miesiącach leczenia z powrotem zaczęła chodzić, jeszcze z naszą pomocą ale postęp jest ogromny, spotyka się w domu z przyjaciółmi, śmieje się i wróciła do ukochanego malowania. Podwójne widzenie i drżenie rąk ustąpiło. Rozpoczęła indywidualne nauczanie w domu żeby nie stracić roku szkolnego i spotkać się z kolegami i koleżankami w drugiej klasie. Nie mamy najmniejszych wątpliwości – leczenie działa.

Julia czuje się coraz lepiej i chociaż czeka nas jeszcze wiele walki to cieszymy się każdą chwilą i wiemy, że są lekarstwa i metody leczenia - niektóre niekonwencjonalne, niektóre niedostępne w Polsce, ale używane z powodzeniem na zachodzie Europy i w Stanach Zjednoczonych - które pozwalają walczyć z chorobami powszechnie uznanymi na nieuleczalne.

Nie zatrzymamy się ani na chwilę, mamy świadomość, że robimy wszystko co możemy żeby uratować nasze dziecko. Wierzymy, że jesteśmy na dobrej drodze. Boimy się choroby Julii, ale jeszcze bardziej boimy się, że w pewnym momencie może nam zabraknąć środków na leczenie. Że skuteczne leki, które ratują życie naszej córeczce i które powinny być finansowane z naszych wieloletnich składek do ZUS w pewnym momencie będą dla nas za drogie."

Na chwilę obecną do akcji włączyli się:

* The Analogs (płyta z autografem)
* Turnip Farm (płytki i koszulka)
* Mela Koteluk (płyta z autografem, koszulka z autografem i jeszcze coś, też z autografem )
* Fismoll (płyta z autografem)
* Farben Lehre (płyta)
* Bajzel (dwie płytki z autografem)
* Foliba Music (płytka)
* Roots Rockets (płytka)
* Raggabarabanda (płytka)
* OFFENSYWA (płytka)
* Peter J. Birch (dwie płytki z autografem i koszulka)
* Henry David's GUN (płyty z autografami)
* Angela Gaber Trio (płyta z autografami i kubek)
* Kamil Bednarek (płyta)
* Hatbreakers (płyty i koszulki z autografami, czapki
* Wańka Wstańka & the Ludojades (płyta z autografami)
* KSU (koszulka z autografami)
* 1984 (płyta z autografem)
* HEY (płyta z autografem)
* Zakopower (płyta z autografem)
* Krzysztof Zalewski (płyta)
* The Stubs (płyty i plakat z autografem)
* Cheap Tobacco (płyty)
* Mira Opalińska (płyta z autografem)
* Patrick the Pan (płyta z autografem)
* Agyness B. Marry (płyta) 
 
 

Artykuł dodał:
hej Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
hej Napisz wiadomość
2 lat temu