Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Praca » 4 oferty pracy na 1 informatyka. W Biurze Karier WSIiZ

4 oferty pracy na 1 informatyka. W Biurze Karier WSIiZ

    A A A Drukuj
                                  
2013-07-22 06:54

W Biurze Karier WSIiZ są oferty pracy nie tylko dla studentów czy absolwentów, ale dla wszystkich mieszkańców Podkarpacia. Poszukiwani są głównie informatycy, ekonomiści, finansiści, kosmetolodzy i fizjoterapeuci.

Pozytywny trend utrzymuje się już czwarty rok z rzędu. W I półroczu 2010 roku do Biura Karier WSIiZ wpłynęły oferty na 449 miejsc pracy. Rok później było ich niemal dwukrotnie więcej (799). Liczba ofert systematycznie rosła. W I półroczu 2013 roku biuro pozyskało aż 2108 miejsc pracy!
 
4 oferty na 1 informatyka
 

- Mimo trudnej sytuacji gospodarczej do Biura Karier WSIiZ cały czas zgłaszają się pracodawcy zainteresowani zatrudnieniem naszych studentów i absolwentów. W tym roku akademickim najwięcej ofert pracy mieliśmy dla informatyków, ale także dla osób z wykształceniem ekonomicznym i finansowym. Sporo było ofert związanych z marketingiem i nowymi mediami. Dla pracodawców oprócz wiedzy liczą się również umiejętności praktyczne i komunikacyjne, dobra organizacja pracy i samodzielność – tłumaczy Barbara Leśniak, kierownik Biura Karier WSIiZ.
 
Na jednego absolwenta kierunku informatyka w tym roku akademickim w Biurze Karier WSIiZ przypada ponad 4 oferty zatrudnienia. Po kilka ofert pracy czeka również na każdego absolwenta ekonomii oraz dziennikarstwa.
 
Poszukiwani fizjoterapeuci i kosmetolodzy
 
Biuro Karier WSIiZ odnotowuje także coraz większy wzrost ofert pracy w branży okołomedycznej i kosmetycznej. - Starzejące się społeczeństwo, coraz większa dbałość o zdrowie i wygląd sprawiają, że w krajach Unii i w Polsce przybywa ofert dla fizjoterapeutów, rehabilitantów i wykwalifikowanych opiekunów w domach opieki. Z badań rynku pracy wynika również, że już teraz w krajach Unii rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów fitnessu, masażu i kosmetologii – wyjaśnia.
 
Nie tylko dla studentów i absolwentów
 
Z pomocy Biura Karier WSIiZ może korzystać każdy, nie tylko studenci i absolwenci WSIiZ. Bieżące oferty pracy dostępne są na stronie www.biurokarier.wsiz.pl po zarejestrowaniu w serwisie. Użytkownicy otrzymują  najświeższe oferty pocztą mailową.
 
Firmy, które chcą zamieścić ofertę pracy mogą to zrobić również poprzez stronę Biura Karier WSIiZ. 
- Pracodawcy dobrze znają markę naszej uczelni jako tej, która kształci praktycznie i daje solidne przygotowanie do wejścia na rynek pracy. Dlatego chętnie przekazują nam oferty skierowane do naszych studentów i absolwentów – wyjaśnia Barbara Leśniak. – Potwierdza to ranking WPROST, w którym WSIiZ zajęła 5. miejsce wśród polskich uczelni niepublicznych najbardziej cenionych przez pracodawców – podkreśla. 
 
 

Artykuł dodał:
cytacik Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
cytacik Napisz wiadomość
5 lat temu