Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Nieruchomości » 5 powodów, dla których warto kupić mieszkanie od ...

5 powodów, dla których warto kupić mieszkanie od dewelopera

    A A A Drukuj
                                  
2016-06-30 11:21

Deweloperzy cały czas realizują nowe inwestycje mieszkaniowe w całej Polsce.


 

W 2015 roku do klientów trafiło około 140 tysięcy nowych lokali. Jeżeli także planujesz kupno własnego „M”, na pewno zastanawiasz się, czy szukać go na rynku pierwotnym czy wtórnym. Jeżeli nie wiesz, na co się zdecydować, przeanalizuj naszych 5 powodów, dla których warto zakupić nowe mieszkanie od dewelopera.

1. Urządzasz mieszkanie tak, jak chcesz

Gdy kupujesz nowe mieszkanie, stajesz się również jego pierwszym właścicielem. W związku z tym możesz wykończyć je tak, jak tylko zechcesz. Nie otrzymujesz „w spadku” wytapetowanych ścian, starych podłóg i mebli jak to jest w przypadku wielu mieszkań używanych, ale możesz zaplanować swoje gniazdko od początku do końca.

2. Mniej formalności i większe oszczędności

W wielu miastach, na przykład w stolicy, mieszkania od deweloperów są tańsze od tych używanych. Gdy wobec tego zainteresujesz się mieszkaniami z rynku pierwotnego w Warszawie, możesz wówczas sporo zaoszczędzić. Plusem są też mniej skomplikowane formalności niż przy kupnie mieszkania używanego, między innymi kwestie podatkowe czy sporządzanie dokumentacji.

3. Możesz wybrać idealne „M”

Chociaż używanych mieszkań na sprzedaż jest dużo, to jednak w przypadku tych od dewelopera masz znacznie większe możliwości – wybierasz takie, które odpowiada ci pod każdym względem i nie musisz iść na niekorzystne kompromisy.

4. Masz większe poczucie bezpieczeństwa

Nowe mieszkania budowlane są w bezpiecznych lokalizacjach, często są odgrodzone, wyposażone w monitoring i całodobową ochronę, dlatego też ryzyko kradzieży lub włamania jest niższe, a twoje dzieci będą mogły bawić się też w bezpiecznej okolicy.

5. Otrzymujesz 5-letnią rękojmię

Obecnie, gdy zdecydujesz się na zakupienie mieszkania od dewelopera, otrzymujesz 5-letnią ochronę na mocy ustawy, która weszła w życie 25 grudnia 2014 roku. Gdy w tym czasie pojawią się jakieś usterki, wówczas deweloper ma obowiązek je naprawić. Jako klient możesz żądać również zwrotu części pieniędzy lub nawet możesz odstąpić od umowy, gdy wada jest poważna. 
 
 

Artykuł dodał:
hej Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
hej Napisz wiadomość
2 lat temu