Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Rower » 5 sierpnia 71. Tour de Pologne w Rzeszowie

5 sierpnia 71. Tour de Pologne w Rzeszowie

    A A A Drukuj
                                  
2014-07-31 11:29

To właśnie stolica Podkarpacia będzie metą III etapu prestiżowego Tour de Pologne , którego 71 edycja odbędzie się w dniach 3-9 sierpnia. Najlepsi kolarze świata do Rzeszowa wjadą 5 sierpnia około godz. 18.20.

71. Tour de Pologne rozpocznie się 3 sierpnia w Trójmieście. - Wcześniej za pośrednictwem wyścigu promowaliśmy Powstanie Warszawskie, Rok Chopinowski, czy podążaliśmy szlakiem Jana Pawła II. Teraz chcemy przypomnieć wszystkim, że to pracownicy Stoczni Gdańskiej dali początek zmianom całego ustroju społeczno - politycznego - tłumaczy Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne UCI World Tour.

Honorowym patronem startu oraz otwarcia wyścigu został laureat pokojowej nagrody Nobla Prezydent Lech Wałęsa. Miejsce rozpoczęcia wyścigu również jest nieprzypadkowe - kolarze wyruszą spod bram Stoczni Gdańskiej, by uczcić 25. rocznicę wolnych wyborów. Metą II etapu bdzie Bydgoszcz.

II etap Tour de Pologne rozpocznie się w Toruniu a zakończy w Warszawie. - Mieliśmy wiele zapytań od mieszkańców Warszawy, stęsknionych za wielkim ściganiem. Stolica Polski powinna być na mapie wyścigu, więc ogromnie mnie cieszy, że znajdzie się na niej w tym roku - wyjaśnia Lang.

Rzeszów po raz kolejny na mapie Tour de Pologne

Trasa III etapu odbędzie się na trasie Kielce – Rzeszów (174 km). Kolarska liga mistrzów wystartuje z Kielc 5 sierpnia około godz. 14.15, do Rzeszowa wjedzie około godz. 18.20 ulicą Warszawską i dalej ulicą Marszałkowską do ul. Cieplińskiego, gdzie rozpocznie się pętała ulicami miasta. Meta przewidziana jest około godz. 18.50

Następnie kolarze odwiedzą Tarnów Gemini Park i Katowice (IV etap), które podobnie jak Kielce i Rzeszów związały się z wyścigiem nową umową aż do 2016 roku.

Stamtąd kolarze przeniosą się do stolicy Tatr - Zakopanego, gdzie rozpocznie się typowe górskie ściganie. Zawodnicy podobnie jak przed rokiem przekroczą granice Polski i przejadą do miasta Štrbské Pleso, gdzie będzie usytuowana meta V etapu. - Chcemy pokazać, że Polska i Słowacja potrafią wspólnie organizować imprezy na wysokim poziomie. Na Słowacji kolarze zmierzą się z Wysokimi Tatrami. To będzie bardzo ciekawy górski etap - mówi Czesław Lang.

Na koniec Bukowina Tatrzańska i Kraków

Ze Štrbskégo Plesa zawodnicy pojadą do Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie rozegra się „królewski etap” BUKOVINA Terma Hotel SPA – Bukowina Tatrzańska. To  174-kilometrowy  etap rozgrywany na 4 pętlach wokół Bukowiny Tatrzańskiej, na której znajduje się nazywana przez kolarzy „ściana Bukovina” w Gliczarowie. Będzie to kolejna okazja, aby uzbierać cenne punkty do klasyfikacji najlepszych „górali” wyścigu.

Finał 71. Tour de Pologne odbędzie sę 9 sierpnia w Krakowie, gdzie zostanie rozegrana 25 - kilometrowa „czasówka”, której wyniki mogą zadecydować o klasyfikacji generalnej wyścigu. Tak było przed rokiem, gdzie na oczach tysięcy widzów o zwycięstwo w ostatnim etapie walczyli ze sobą Bradley Wiggins z Fabianem Cancellarą. – Czasówka się sprawdziła. Widać, że wzbudziła zainteresowanie i trzeba ją utrzymać – mówi Lang.

Wielkie ściganie zakończy się na Rynku Głównym w Krakowie.

Więcej informacji na: tourdepologne.pl

I etap, 3 sierpnia

Gdańsk - Bydgoszcz

II etap, 4 sierpnia

Toruń - Warszawa

III etap, 5 sierpnia

Kielce - Rzeszów

IV etap, 6 sierpnia

Tarnów - Katowice

 V etap, 7 sierpnia

Zakopane - Štrbské Pleso

VI etap, 8 sierpnia

Bukovina Tatrzańska - Bukowina Tatrzańska

VII etap, 9 sierpnia

Kraków 
 
 

Artykuł dodał:
cytacik Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
cytacik Napisz wiadomość
4 lat temu
hej Napisz wiadomość
4 lat temu