Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Społeczność, life » Światowy Dzień Serca na Rynku w Rzeszowie

Światowy Dzień Serca na Rynku w Rzeszowie

    A A A Drukuj
                                  
2016-09-21 13:06

W niedzielę, 25 września, na rzeszowskim Rynku odbędą się obchody Światowego Dnia Serca pod hasłem „Power your life”.

Podobnie jak w latach ubiegłych, wydarzenie będzie miało charakter rodzinnego pikniku o charakterze edukacyjnym. Celem akcji jest szerzenie idei dbania o serce i przeciwdziałanie chorobom układu krążenia.
Na uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji. Część artystyczną uświetnią występy zespołów tanecznych, muzycznych, a także pokazy sportowe i konkursy, gry i zabawy dla dzieci.

Firma Sanofi, która kolejny raz angażuje się w wydarzenie, zaprasza do punktów konsultacyjnych, gdzie będzie można wykonać różnego rodzaju badania – pomiar ciśnienia tętniczego, oznaczenie poziomu cukru we krwi, EKG czy obliczenie wskaźnika ryzyka chorób układu krążenia. W trakcie wydarzenia będzie można skorzystać z bezpłatnych porad lekarzy specjalistów, dietetyków i fizjoterapeutów. W czasie tegorocznego Dnia Serca zaplanowano również pokaz ratownictwa medycznego w zakresie resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

- Cieszymy się, że po raz kolejny możemy uczestniczyć w obchodach Światowego Dnia Serca. Dzięki badaniom i konsultacjom lekarskim uczestnicy wydarzenia będą mogli skontrolować stan swojego zdrowia. Jako jeden z największych i kluczowych pracodawców w regionie chętnie angażujemy się w lokalne inicjatywy mające na celu edukację, profilaktykę i promocję zdrowego trybu życia – mówi Marek Ruchała – Dyrektor Przemysłowy Sanofi w Polsce.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc i Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski.

Organizatorami Światowego Dnia Serca w Rzeszowie są: Centrum Medyczne MEDYK, Podkarpacki Oddział Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.’

Szczegółowy program i dodatkowe informacje są dostępne na stronie: www.medyk.rzeszow.pl 
 
 

Artykuł dodał:
hej Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
Brak wyników.