Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Teatr » „Dzikie Łabędzie” w Teatrze „Maska”. Już w ...

„Dzikie Łabędzie” w Teatrze „Maska”. Już w najbliższą niedzielę

    A A A Drukuj
                                  
2013-11-28 09:49

Walorami przedstawienia jest piękna muzyka, pełne ekspresji układy choreograficzne oraz wspaniałe kostiumy i tajemnicza scenografia. W przedstawieniu obok aktorów „Maski” występują gościnnie dwie profesjonalne tancerki.

W najbliższą niedzielę 1 grudnia 2013 r. o godz. 16.30 w Teatrze "Maska" w Rzeszowie odbędzie się spektakl "Dzikie Łabędzie."

Walorami przedstawienia jest piękna muzyka skomponowana przez Tomasza Łuca, pełne ekspresji układy choreograficzne Maćka Florka – „Gleby"- zwycięzcy programu „You Can Dance” oraz wspaniałe kostiumy i tajemnicza scenografia Anny Chadaj.

Reżyserem spektaklu jest słynący z niepowtarzalnych i niezwykłych inscenizacji Jerzy Bielunas.

W przedstawieniu występują gościnnie obok aktorów Teatru „Maska”  tancerki Anna Puzio i Magdalena Widłak.

Bilety - 15 zł.

DZIKIE ŁABĘDZIE

na podstawie baśni: H. Ch. Andersena
scenariusz: Jerzy Bielunas
reżyseria: Jerzy Bielunas
scenografia: Anna Chadaj
muzyka: Tomasz Łuc
choreografia: Maciej Florek

Pewien król miał dwanaścioro dzieci – jedenastu synów i córkę, Elizę. Wszyscy byli dzielni i waleczni, a najodważniejsza z nich była Eliza. Pewnego dnia król postanowił ożenić się po raz drugi. Pojawienie się macochy w pałacu zakłóciło szczęście rodzeństwa. Zła królowa dzięki podstępowi i czarom wygnała w świat królewiczów, zamieniając ich w dzikie łabędzie. Kiedy miejsca w pałacu zabrakło także dla Elizy, wygnana z domu dziewczyna wyruszyła na poszukiwanie braci. Wkrótce odkryła, co się z nimi stało. Dowiedziała się także, że aby odwrócić zaklęcie złej królowej, potrzebna jest odwaga i poświęcenie. Przywrócić dawną postać królewiczom mogły jedynie koszule utkane z pokrzyw, przy czym osoba, która zdecyduje się je przygotować, musi do zakończenia swojej pracy zachować całkowite milczenie. Eliza postanowiła podjąć się tego trudnego zadania, nie wiedząc, że przyjdzie jej nie tylko znosić w milczeniu zadawany przez pokrzywy ból, ale także pozostać niemą, w obliczu zagrożenia własnego życia i utraty ukochanego. Czy jej poświęcenie przyniesie zamierzony efekt i zły los odwróci się od rodzeństwa – tego dowiecie się podczas przedstawienia.

Przygotowana przez twórców spektaklu wersja jednej z najbardziej znanych i rozpoznawalnych baśni H. Ch. Andersena to poetycka, choć przepełniona grozą opowieść o sile miłości, cierpliwości i wytrwałym dążeniu do celu. 
 
 

Artykuł dodał:
cytacik Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
Brak wyników.