Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Podkarpacie » Afera w Zwierniku. Dzieci mogły być trzeźwe!

Afera w Zwierniku. Dzieci mogły być trzeźwe!

    A A A Drukuj
                                  
2014-01-22 13:39, ostatnia aktualizacja 4 lat temu

W poniedziałek pisaliśmy o pijanych opiekunach czwórki dzieci. Oburzenie wywołała zwłaszcza wiadomość, że dorośli poili alkoholem dzieci, w tym dwumiesięczne niemowlę. Okazuje się, że to niekoniecznie musi być prawda...

Do incydentu doszło w Zwierniku w gminie Pilzno sobotnim popołudniem. Funkcjonariusze zastali na miejscu 46-letniego mężczyznę i 33-letnią kobietę – obydwoje pod wpływem alkoholu – oraz czwórkę małych dzieci. Dorośli trafili na izbę wytrzeźwień, a dzieci przewieziono do szpitala w Dębicy. Wszystkie były zaziębione, nie to jednak wstrząsnęło opinią społeczną. Oburzenie wywołała zwłaszcza wiadomość o tym, że dzieci były…pijane!

- Trójka z nich 10-letnia i 4-letnia dziewczynki oraz 6-letni chłopiec mieli 0,45 promila alkoholu we krwi, natomiast 2-miesięczny chłopiec 0,47 promila alkoholu we krwi – przekazywała dębicka komenda.

To jednak niekoniecznie musi być prawda. Badania przeprowadzane w dwóch kolejnych dniach nadal wskazywały tą samą ilość alkoholu w organizmie. Oznacza to, że dzieci po interwencji mogły być trzeźwe. Śledczy nie wykluczają awarii szpitalnego urządzenia i zapowiadają, że sobotnie próbki krwi jeszcze raz zostaną poddane szczegółowej analizie, tym razem w laboratorium kryminalistycznym.

Tymczasem rodzeństwo trafiło do pogotowia opiekuńczego.

Rodzina jest znana Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy w Pilźnie. Pracownicy przyznają, że wiedzieli o problemach alkoholowych konkubenta matki. Z zeznań dorosłych wynika, że w sobotę pili alkohol, ale nie podawali go dzieciom.

Sprawa jest w toku. 
 
 

Artykuł dodał:
cytacik Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
cytacik Napisz wiadomość
4 lat temu
hej.mielec Napisz wiadomość
4 lat temu