Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Piłka siatkowa » ASSECO RESOVIA MISTRZEM POLSKI! HISTORYCZNE WYDARZENIE ...

ASSECO RESOVIA MISTRZEM POLSKI! HISTORYCZNE WYDARZENIE DLA RZESZOWA!

A A A Drukuj

2012-04-22 15:51, ostatnia aktualizacja 5 lat temu

Marzenia się spełniły. Rzeszowska drużyna zdetronizowała Skrę Bełchatów.

PlusLiga siatkarzy, FINAŁ LIGI
Asseco Resovia Rzeszów - PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:23, 25:21, 25:15)

Resovia: Tichacek, Achrem, Lotman, Grozer, Nowakowski, Kosok, Ignaczak (libero) oraz Gontariu, Bojić
Skra: Falasca, Kurek, Winiarski, Wlazły, Pliński, Kłos, Zatorski (libero) oraz Woicki, Możdżonek, Bąkiewicz

Stan rywalizacji finałowej do 3-ech zwycięstw: 3:1 dla ASSECO RESOVII!  MISTRZEM POLSKI RESOVIA!

To historyczna chwila dla Rzeszowa i dla polskiej siatkówki. Asseco Resovia przerwała wieloletnią hegemonię Skry PGE Bełchatów, dokonała rzeczy, która wydawała się niemożliwa.

Dzisiejszy mecz był popisem siły rzeszowskich siatkarzy. Od początku meczu podopieczni Andrzeja Kowala nie wstrzymywali ręki w polu serwisowym i w ataku. Dzięki temu wykorzystali swój największy atut i stłamsili gwiazdy Skry. Asseco Resovia od początku prowadziła, na pierwszej przerwie technicznej było 8-6. Później prowadzenie naszego zespołu tylko rosło, 14-9. Przy ogłuszajacym dopingu kibiców, którzy podobnie jak wczoraj szczelnie wypełnili halę na Podpromiu goście z Bełchatowa byli bezradni. Dopiero przy stanie 24-20 przepudzili się przyjezdni. Wtedy to ostrymi zagrywkami popisywał się Kurek. Ale w decydującym momencie fatalnie chybi i nasz zespół objął prowadzenie 1-0 w czwartym meczu Wielkiego Finału PlusLigi.

Drugą partię lepiej rozpoczęła Skra, która w pewnym momencie prowadziła nawet czterema punktami, 9-13. W tym meczu jednak był to jedny zryw przyjezdnych. Nasz zespół szybko odrobił straty i doprowadził do remisu 14-14. Od tego momentu na boisku istniał już tylko zespół w biało-czerwonych koszulkach. Nasz zespół wygrał drugiego seta 25-21 i był już tylko o jeden wygrany set od zdobycia tytułu Mistrza Polski.

Set numer trzy to popisówka gospodarzy, który ani przez chwile nie pozwolił podopiecznym Jacka Nawrockiego nawet pomyśleć o tym żeby zachować szanse na obronę tytułu. Już na pierwszej przerwie technicznej było 8-3 dla naszego zespołu. Później Skra była w stanie zniwelować straty do dwóch oczek, ale gdy Resoviacy wrzucili wyższy bieg już nic nie było w stanie zatrzymać "Pasiaków" w drodze do Mistrzostwa Polski. Kiedy przy stanie 24-15, sędzia odgwizdał niesioną piłkę w wykonianiu Falasci i przyznał decydujący punkt Asseco to hala na Podpromiu ekspolodowała - ASSECO RESOVIA RZESZÓW PO 36 LATACH ZNÓW ZOSTAŁA MISTRZEM POLSKI !!!