Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Inne » Awans młodych szachistów z Rzeszowa do Mistrzostw ...

Awans młodych szachistów z Rzeszowa do Mistrzostw Polski

A A A Drukuj

2016-10-17 17:59

Arkadiusz Babiarz, Mateusz Kusiak i Sylwia Polak to trzej młodzi szachiści z Rzeszowa, którzy wywalczyli awans do Mistrzostw Polski, które odbędą się w 2017 roku.

Międzywojewódzkie Eliminacje reprezentantów Małopolski i Podkarpacia zostały rozegrane w dniach 1 – 8 października 2016 roku w Bochni.

W międzywojewódzkim turnieju, który odbył się w Centrum Konferencyjno-Hotelowym Nowa Bochnia wzięło udział ponad stu graczy. Do finału awansowało pierwszych sześciu graczy w grupach do 9 lat oraz pierwszych czterech graczy w grupach do 11 lat i do 13 lat. Awans do przyszłorocznych Mistrzostw Polski wywalczyły cztery dziewczynki oraz pięciu chłopców z Podkarpacia. Pozostałe miejsca promowane awansem zajęły dzieci z Małopolski.

Przedstawiciele Rzeszowa, którzy wywalczyli awans to: Mateusz Kusiak (pierwsze miejsce w kategorii do 9 lat), Arkadiusz Babiarz (pierwsze miejsce w kategorii do 11 lat) oraz Sylwia Polak (trzecie miejsce w kategorii do 13 lat). Szachiści reprezentowali Rzeszowski Klub Szachowy i Rzeszowski Dom Kultury. Na co dzień uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez instruktora Romana Wąsika w Rzeszowskim Domu Kultury filia Krynicka.