Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Animalsi » Bezdomnym zwierzakom z Rzeszowa teraz pomożesz przez ...

Bezdomnym zwierzakom z Rzeszowa teraz pomożesz przez internet

    A A A Drukuj
                                  
2015-05-28 13:56

Ogólnopolska akcja dlaSchroniska.pl przyjmuje pod swoje skrzydła coraz więcej schronisk i ich potrzebujących mieszkańców. Właśnie przyłączyło się do niej rzeszowskie schronisko „Kundelek”.

Teraz, aby wesprzeć przebywające pod jej opieką zwierzaki, wystarczy odwiedzić stronę www.dlaSchroniska.pl i za jej pośrednictwem kupić dla wybranego psa lub kota potrzebną mu rzecz. Do pomagania pupilom zachęcają też znani polscy artyści i blogerzy.

Zwierząt, którym los nie podarował ciepłego kąta ani kochających właścicieli, niestety nie brakuje. Ich domem, często na zawsze, zostają schroniska. Ich pracownicy, a także wolontariusze robią, co mogą, by zapewnić im jak najlepsze warunki, jednak nierzadko potrzebują wsparcia. Pomocną dłoń wyciągają do nich organizatorzy akcji dlaSchroniska.pl.

W tej charytatywnej inicjatywie udział biorą schroniska z całej Polski. Za pośrednictwem specjalnego serwisu www.dlaSchroniska.pl możemy obecnie pomagać kilkuset zwierzętom. Do akcji właśnie przyłączyła się Schronisko dla bezdomnych zwierząt „Kundelek” z Rzeszowa. Teraz, by wesprzeć przebywające pod jej opieką bezdomne psy i koty, wystarczy komputer i dostęp do internetu.

– Na potrzeby platformy www.dlaSchroniska.pl każda placówka czy fundacja przygotowuje zdjęcia i opisy swoich podopiecznych, a także specjalne listy potrzebnych im przedmiotów, które za pośrednictwem tej strony internetowej można im od razu podarować. Dzięki temu, że te wykazy są tworzone dla poszczególnych psów i kotów indywidualnie przez ich opiekunów, internauci mają pewność, że zakupione przez nich prezenty będą trafione – mówi Piotr Baranowski, jeden z pomysłodawców akcji. Mechanizm jest bardzo prosty, a zakupy zajmują zaledwie kilka minut. W dodatku nie trzeba na nie wydawać dużych sum, a każdy internauta sam wybiera, co i za jaką kwotę chce kupić – to może być na przykład puszka karmy za 3,99 zł, ale też transporter dla kota lub psa za 49,90 zł. Inicjatywę dlaSchroniska.pl można wspomagać też na inne sposoby, na przykład kupując specjalnie zaprojektowane koszulki.

– Najbardziej cieszymy się, gdy uda nam się znaleźć dla bezdomnego zwierzaka nowy dom, ale mamy świadomość, że nie każdy może sobie pozwolić na adopcję czworonoga. Dlatego cieszymy się, że powstała strona www.dlaSchroniska.pl, dzięki której naszym podopiecznym pomóc może każdy. Nie trzeba mieć zasobnego portfela, nie trzeba też poświęcać wiele czasu na to, by zrobić coś dobrego. Liczy się każdy, nawet najdrobniejszy gest – mówi Anna Pełka z rzeszowskiego schroniska.

Internautów chętnych do wzięcia udziału w akcji nie brakuje, a do pomagania zachęcają również znani polscy artyści i blogerzy, między innymi muzyk Łukasz Zagrobelny oraz aktorki Marta Wierzbicka i Barbara Kurdej-Szatan. Twórcy dlaSchroniska.pl zapraszają do udziału kolejne placówki – projekt jest bowiem otwarty dla ośrodków z całej Polski. 
 
 

Artykuł dodał:
mbado Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
Brak wyników.