Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Zdrowie i uroda » Bolesny problem

Bolesny problem

    A A A Drukuj
                                  
2017-09-05 11:46

Coraz częściej skurcze mięśni nóg dokuczają Polakom. To jedna z najmniej przyjemnych dolegliwości ze strony układu ruchu.


 

Warto wiedzieć, co to jest skurcz mięśni, z czym jest związany i jak sobie radzić z tą bardzo nieprzyjemną dolegliwością, ponieważ zdarza się, że przyczyny mogą być bardzo poważne. Skurczom towarzyszy ból, który jest efektem nagłego i długotrwałego napięcia mięśni. Jest on bardzo nieprzyjemny, ma rożne przyczyny, a regularne powstawanie dolegliwości to objaw różnych chorób. Warto oprócz zapoznania się z artykułem http://ruszajpozdrowie.pl/czego-objawem-sa-skurcze-miesni/ powiedzieć lekarzowi o problemie.

Czego objawem mogą być skurcze mięśni?

Często pojawiają się skurcze a żylaki się nasilają. Lekkie kurcze łydek mogą świadczyć o złej kondycji żył i całego układu krwionośnego. Do tego dochodzi jeszcze obrzęk stóp lub kostek. To charakterystyczne objawy pojawiania się nieestetycznych i groźnych żylaków. Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić to oczywiście wizyta u lekarza, ale również zmiana niezdrowych nawyków. Warto zrezygnować z podwiązek, skarpet z uciskającą gumą oraz butów na wysokim obcasie. Poza tym warto pozwolić nogom odpocząć. Na przykład po powrocie z pracy warto poleżeć pół godziny z nogami ułożonymi wyżej niż reszta ciała. Pomaga również stosowanie żeli na bazie naturalnych składników.

Jak radzić sobie ze skurczami?

Jeśli zastanawialibyśmy się, co powoduje skurcze mięśni, to do podstawowych elementów należałyby zaburzenia w gospodarce kwasowo-zasadowej i mineralnej krwi. Często bezpośrednim powodem jest niewłaściwa i mało zbilansowana dieta oraz stosowanie nieodpowiednich suplentów. Na przykład leki moczopędne tak chętnie stosowane przy odchudzaniu są częstą przyczyną pojawienia się lub nasilenia się objawów ze strony układu mięśniowego. Dodatkowo nie pomaga picie dużej ilości kawy, ponieważ wypłukuje ona tak cenne dla organizmu minerały jak potas i magnez. Warto dla prawidłowego funkcjonowania te składniki uzupełniać odpowiedniej jakości suplementami. Poza tym warto zwrócić uwagę i wprowadzić do diety produkty bogate w pierwiastki.

Czasem zdarza się, że skurcze mięśni są spowodowane nadmiernym wysiłkiem i przetrenowaniem się. Warto zawsze pamiętać o odpowiedniej rozgrzewce i dostosowaniu wysiłku do możliwości. Poza tym pomoże nam w taki wypadku masaż mięśni i ćwiczenia rozciągające. Tak jak w przypadku zbyt dużego wysiłku fizycznego tak samo podczas innych ekstremalnych warunków nasz organizm może zareagować bolesnymi skurczami. Pamiętajmy jednak, że skurcze mogą być objawem bardzo groźnych chorób takich jak na przykład miażdżyca, a to koniecznie trzeba skonsultować z lekarzem. 
 
 

Artykuł dodał:
hej Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
hej Napisz wiadomość
5 miesięcy temu