Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Dom i ogród » Dlaczego dom z piwnicą to opłacalna inwestycja na ...

Dlaczego dom z piwnicą to opłacalna inwestycja na długie lata?

    A A A Drukuj
                                  
2017-03-20 14:34, ostatnia aktualizacja 1 rok temu
FOT. FOT. Projekt domu BW-19 wariant podp. JGC1112

Już na etapie projektowania domu musimy zadecydować czy warto zainwestować w piwnicę.

Spora część projektów na polskim rynku nie przewiduje podpiwniczenia, jednak przy dokonywaniu wyboru należy pamiętać, że to długoletnia inwestycja, która zwróci nam się z nawiązką.

Potencjał domu z piwnicą

Choć większości z nas piwnica kojarzy się jedynie z miejscem do przechowywania opału, wszelkiego rodzaju sprzętów czy kotłownią warto zmienić podejście i uświadomić sobie jak wiele potencjału drzemie w przestrzeni pod naszym wymarzonym domem. Dzięki niej podłogi na parterze są cieplejsze i suche. Dodatkowo uzyskujemy kolejną powierzchnię do zagospodarowania na niewielkich działkach. Możemy wykorzystać ją jako garaż podziemny, spiżarnię, garderobę na ubrania, które w danym sezonie zbędnie zapełniają nasze szafy lub przechowywać sprzęty rekreacyjne bez narażania ich na szkodliwe warunki atmosferyczne. Projekty domów z piwnicą dają wachlarz nowych możliwości. Sprawdźmy następne.


Projekt domu Amber 3 BSA1489

Marzysz o urządzeniu miejsca spotkań z przyjaciółmi? Nie ma problemu. Piwnica daje możliwość stworzenia siłowni, domowego kina, bilarda. Gra w tenisa stołowego pod parterem zapewni satysfakcję szczególnie w upalne dni, podczas których aktywność fizyczna na zewnątrz może okazać się bardziej męcząca niż zwykle.

Problem z głowy

Od codziennych trosk ratuje również zaaranżowanie kotłowni pod częścią mieszkalną. Dzięki temu dym i pył nie będą przedostawać się do strefy dziennej domu. Podobnie hałasy generowane przez pralkę nie uprzyjemniają relaksu. Robiąc pralnię i/lub suszarnię w piwnicy, problem głośnych sprzętów odejdzie w zapomnienie.

Praktycznych zastosowań piwnicy jest naprawdę sporo. Co równie istotne, w każdej chwili możemy zmienić zdanie co do jej dotychczasowego przeznaczenia i zagospodarować  przestrzeń w nowy, całkowicie odmienny sposób. Łatwiej jest bowiem znaleźć nowy pomysł na istniejącą już piwnicę niż dobudowywać kolejną część domu. Jeśli jednak budżet nas ogranicza, powinniśmy pamiętać, że nawet częściowe podpiwniczenie da nam większy komfort niż dom całkowicie pozbawiony piwnicy. Zwłaszcza gdy działka, na której postawimy wymarzony dom, jest nieduża. 
 
 

Artykuł dodał:
hej Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
hej Napisz wiadomość
1 rok temu