Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Dom i ogród » Dlaczego wiosna to najlepsza pora na remont mieszkania?

Dlaczego wiosna to najlepsza pora na remont mieszkania?

    A A A Drukuj
                                  
2017-03-08 13:54

Po zimie coraz częściej zaczynamy spoglądać na zabrudzone ściany w przedpokoju, uszkodzoną po zimie fasadę budynku i meble w salonie pamiętające lepsze czasy.

Co zrobić, gdy budżet po świąteczno-noworocznych szaleństwach wciąż się nie dopina, a lista usterek rośnie z każdym dniem? Nie odkładaj remontu na potem!

Wiosna w kuchni i w salonie

Na światło dziennie zaczynają wychodzić nie tylko czarne od smogu szyby, ale także usterki dotychczas kryjące się w śnieżnych zaspach lub w półmroku krótkich, zimowych popołudni.

Wiosną dzień staje się coraz dłuższy, prace remontowe można więc dłużej wykonywać przy naturalnym oświetleniu. Po malowaniu ścian możemy dokładnie wywietrzyć pomieszczenie, a farby w pomieszczeniach i na elewacji schną dużo szybciej.

Wiosna to dobry czas na remont także z perspektywy psychologicznej. Gdy temperatura na dworze wzrasta powyżej zera, odkrywamy w sobie nowe pokłady energii - jak po wybudzeniu z zimowego snu.

Dodatkowe pieniądze na remont – tak, ale z głową!

Planując remont domu lub mieszkania, warto trzymać się kilku zasad:

Nie rób wszystkiego naraz! Z pewnością, jeśli dobrze poszukasz, znajdziesz odrapaną ścianę za łóżkiem w sypialni, nieusuwalne plamy na meblach w salonie i uszkodzoną po zimie elewację. Jeżeli nie planujesz gruntownego remontu, zacznij od tego, co wymaga natychmiastowej naprawy lub skup się na jednym lub maksymalnie dwóch pomieszczeniach.

Wyznacz termin remontu z przynajmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem, w momencie dogodnym dla Ciebie oraz pozostałych domowników. W zależności od stopnia zaawansowania prac remontowych możesz potrzebować kilku dni wolnego. Odpowiednio szybciej złóż więc wniosek urlopowy w miejscu pracy.

Zastanów się, czy planowany przez Ciebie remont wymaga zatrudnienia profesjonalnej ekipy, czy jesteś w stanie wykonać go na własną rękę. Jeśli potrzebujesz pomocy, wybierz sprawdzoną firmę zatrudniającą fachowców i przed rozpoczęciem prac podpisz umowy ze wszystkimi podwykonawcami. Dzięki temu, ekipa nie będzie przedłużać remontu w nieskończoność, a Ty będziesz mieć pewność, że w razie niewywiązania się z któregokolwiek punktu umowy, jesteś prawnie chroniony.

Jeśli planujesz samodzielnie wykonać malowanie lub tynkowanie, postaraj się zrobić zakupy z wyprzedzeniem, najlepiej podczas ostatnich, zimowych wyprzedaży. Możesz wówczas sporo zaoszczędzić. Niech atrakcyjna cena nie będzie jednak jedynym kryterium wyboru! Wysokiej jakości materiały oddalą widmo następnego remontu na dłużej.

Nie trać czasu na formalności związane z kredytem! Pożyczka online pozwoli Ci szybciej zyskać pieniądze niezbędne do przeprowadzenia remontu bez wychodzenia z domu.  Warto też przygotować pewien zapas gotówki na niespodziewane wydatki. Pożyczka online pozwoli ograniczyć formalności związane z uzyskaniem pieniędzy do niezbędnego minimum. Podejdź do tego z głową – jeżeli potrzebujesz dodatkowej gotówki na remont, weź tylko tyle pieniędzy, ile potrzebujesz. 
 
 

Artykuł dodał:
hej Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
hej Napisz wiadomość
1 rok temu