Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Zdrowie i uroda » Domowa siłownia – czy warto?

Domowa siłownia – czy warto?

    A A A Drukuj
                                  
2017-03-27 10:47, ostatnia aktualizacja 1 rok temu

Posiadanie własnej siłowni w domu ma wiele zalet. To oszczędność czasu, który tracimy na dojazd i na powrót z siłowni.

W większych miastach sam dojazd może zająć nawet godzinę. Ten czas można poświęcić na treningi. Często w miejskiej siłowni trzeba też czekać w kolejce, aż dane urządzenie będzie wolne.

Posiadając siłownię we własnym domu ćwiczyć możemy kiedy tylko mamy czas i ochotę, niezależnie od pory dnia i nocy. Sprzęt jest zawsze dla nas dostępny. Domowa siłownia to świetne rozwiązanie dla osób zapracowanych, które mają napięty grafik.

Miejsce do stworzenia domowej siłowni można wygospodarować nawet w najmniejszym mieszkaniu. Trenując w zaciszu własnego domu można osiągnąć takie same efekty, jak na profesjonalnej siłowni. Wszystko zależy od naszego zaangażowania, intensywności i regularności treningów.

Urządzenie własnej domowej siłowni to oczywiście spory jednorazowy wydatek. Ale raz wydane pieniądze to inwestycja na wiele lat. Nie wydajemy wtedy pieniędzy na karnet i na dojazdy do siłowni. Dlatego koszt urządzenia własnej siłowni szybko się zwraca. Nie musimy też urządzać całej siłowni od razu.

Zanim przystąpimy do urządzania domowej siłowni, musimy przemyśleć, gdzie w domu wydzielimy miejsce czy pomieszczenie na ten cel. Następnie należy zastanowić się, w jakie sprzęty ją wyposażymy. W przypadku bardzo małych mieszkań ilość sprzętów często trzeba ograniczyć do minimum.

Najpopularniejsze sprzęty do domowej siłowni

Sprzętami najchętniej wybieranymi do domowej siłowni są:

•    Rower stacjonarny – świetny sposób na poprawę kondycji i zrzucenie zbędnych kilogramów.
    Atlas do ćwiczeń –  wielofunkcyjne urządzenie do ćwiczeń. Pozwala trenować wiele partii mięśni jednocześnie.
    Orbitrek – połączenie roweru treningowego i steppera. Pomaga spalić tkankę tłuszczową, wzmacnia wszystkie najważniejsze partie mięśni, poprawia wydolność organizmu.
    Bieżnia elektryczna – pozwala na przeprowadzenie treningu biegowego w pomieszczeniu.
    Stepper – jeden z najpopularniejszych sprzętów do ćwiczeń w domu. Chętnie wybierany do domowych siłowni ze względu na mały rozmiar. Doskonale wpływa na mięśnie pośladków, ud, łydek i brzucha.
    Ławka do ćwiczeń – pozwala na wykonywanie wielu ćwiczeń siłowych. Z jej użyciem można przeprowadzić kompleksowy trening całego ciała.
    Hantle – to podstawowy sprzęt treningowy. Przy pomocy hantli można wykonywać ćwiczenia na biceps, triceps, mięśnie czworoboczne, mięśnie klatki piersiowej.  
 
 

Artykuł dodał:
hej Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
hej Napisz wiadomość
1 rok temu