Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Społeczność, life » Drewniane okulary

Drewniane okulary

    A A A Drukuj
                                  
2016-09-14 09:41, ostatnia aktualizacja 2 lat temu

Okulary z oprawkami z drewna to nowość, gadżet oferowany na rynku dopiero od kilku lat. Czy takie okulary mogą być trwałe i nadają się do codziennego użytku? Więcej szczegółów w artykule.


Drewno zawsze było modne, chociaż dzisiaj niektóre jego zastosowania nie przynoszą nam chluby. Jako przykład można podać niesławne boazerie z siermiężnych lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Dzisiaj to się zmieniło i umiemy lepiej wykorzystać drewno, naturalny materiał obecny w życiu ludzi praktycznie od zawsze. Drewno to był materiał budowlany, wykonywano z niego meble i przedmioty codziennego użytku, a nawet broń. Łatwe w obróbce drewno znajdywało i nadal znajduje wiele zastosowań. Od dawna drewno jest również materiałem do dekoracji.

Drewno jest piękne, ale trzeba umieć wydobyć to piękno przez staranny dobór rodzaju drewna oraz właściwą obróbkę i wykończenie. Współczesna technologia obróbki drewna pozwala na wykonywanie drobnych przedmiotów, które wymagają precyzji w wykonaniu i wykończeniu. Takim przedmiotem są na przykład okulary, a w zasadzie oprawki okularowe (sklep - Woodeeshop.pl). Do wykonania oprawek używa się drewna egzotycznego, które łatwo poddaje się precyzyjnej obróbce, jest dostępne w kilku kolorach i nie trzeba go zabezpieczać przez lakierowanie albo impregnowanie. Jako zabezpieczenie wystarczy woskowanie, które dodatkowo sprawia, że okulary są przyjemne w dotyku. Oprawki okularowe wykonane z drewna są mocne i trwałe, a drewno po obróbce i wykończeniu gładkie w dotyku. Oprawki mogą być wykonywane z drewna jednego gatunku albo kilku, w tym także z półproduktów klejonych z kilku warstw różnego drewna

Proces wytwarzania okularów zaczyna się od projektowania, ustala się kształty i kolory drewna. W przypadku okularów przeciwsłonecznych wszystko musi być gotowe przed sezonem, więc projekty szybko trafiają do produkcji. Zasadnicza obróbka podzespołów, podobnie jak projektowanie, wykonywana jest na maszynach sterowanych komputerowo. Zapewnia to powtarzalność wyrobów i konieczna precyzję. Wykończenie to ręczna praca, nadająca oprawkom drewnianym ostateczny kształt (Oferta - Woodeeshop.pl/okulary-drewniane). Okulary wykonywane z drewna to nie tylko okulary przeciwsłoneczne, ale również okulary korekcyjne, przy których niezbędna jest współpraca z optykami. Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko niebanalny prezent, ale również firmowy gadżet będący ciekawym nośnikiem reklamowym. 
 
 

Artykuł dodał:
hej Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
hej Napisz wiadomość
2 lat temu