Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Inwestycje » Drogowe laboratorium GDDKiA

Drogowe laboratorium GDDKiA

                                  
2011-02-10 14:47

Inwestycja za 10 mln zł w Rudnej Wielkiej.

Laboratorium drogowe uruchomił rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Kosztem 10 mln zł, wybudowano je w Rudnej Wielkiej koło Rzeszowa. Jego zadaniem będzie kontrola wykonania autostrady A4 oraz drogi ekspresowej. Jest to jedna z trzech takich placówek naukowych w województwie.

Laboratorium obejmuje powierzchnię 700 metrów kwadratowych i jest jednym z trzech takich placówek naukowych na Podkarpaciu, w tym dwóch polowych. W chwili obecnej cały podkarpacki odcinek autostrady A4 jest w budowie. W ubiegłym tygodniu Wojewoda Podkarpacki wydał ostatnią wymaganą decyzję zezwalającą na realizację autostrady.

Decyzja wydana z datą 31 stycznia 2011r. dotyczy drugiej, ponad 4-kilometrowej sekcji odcinka autostrady A4 Radymno-Korczowa, przy granicy z Ukrainą. Dla pierwszej sekcji liczącej 16,8 km decyzję ZRID wydano 13 grudnia 2010r. Prace są już tam prowadzone. Na całym Podkarpaciu buduje się obecnie siedem odcinków autostrady A4, dwa odcinki drogi ekspresowej S19 i obwodnicę Jarosławia. Łącznie to ponad 200 km dróg.

m

 
 
 

Artykuł dodał:
miasto_rze Napisz wiadomość
Oceń artykuł

Ostatnio przeglądający
 
hej Napisz wiadomość
1 rok temu