Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Polityka » Eurodeputowani: TV Trwam jest dyskryminowana!

Eurodeputowani: TV Trwam jest dyskryminowana!

                                  
2012-01-12 12:49

Prof. Mirosław Piotrowski wraz z eurodeputowanymi z PiS i Solidarnej Polski domagają się odpowiedzi na pytanie, dlaczego Telewizji Trwam nie ma na cyfrowym multipleksie.

Pytanie skierowano do Komisji Europejskiej po tym, jak Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odrzuciła wniosek Fundacji Lux Veritatis o przyznanie Telewizji Trwam miejsca w cyfrowym multipleksie.

Zdaniem eurodeputowanych decyzja KRRiT godzi w transparentność cyfryzacji i poszanowanie równych zasad konkurencyjności podmiotów na rynku w Polsce, w tym zasadę niedyskryminacji ze względu na poglądy religijne.

- Celem podjętej akcji jest przede wszystkim zainteresowanie Komisji Europejskiej niedopuszczalnymi praktykami dyskryminującymi media katolickie w Polsce, kraju, który jest jednym z członków Unii Europejskiej. Kwestią cyfryzacji w Komisji Europejskiej zajmuje się pani komisarz Neelie Kroes. Spodziewamy się, że udzieli nam ona pisemnej odpowiedzi i że jej stanowisko zostanie uwzględnione w Polsce. Należy rozważyć, czy łamaniem zasad transparentności nie powinni zająć się również inni komisarze, np. komisarz ds. sprawiedliwości i praw podstawowych oraz ds. konkurencji - powiedział prof. M. Piotrowski.

Odpowiedzi KE w sprawie dyskryminacji TV Trwam domaga się również poseł Janusz Wojciechowski. - Komisja Europejska wielokrotnie wypowiada się w kwestiach dotyczących wolności mediów na świecie, więc teraz niech się zajmie sprawą wolności mediów w kraju członkowskim Unii Europejskiej.

Pod formularzem zgłoszenia pytania pisemnego podpisali się następujący eurodeputowani: Mirosław Piotrowski, Ryszard Czarnecki, Tomasz Poręba, Marek Górbarczyk, Janusz Wojciechowski, Zbigniew Ziobro, Jacek Kurski oraz Tadeusz Cymański.

Komisja Europejska zobligowana jest do udzielenia odpowiedzi na to pytanie na piśmie. Reakcji Komisji należy spodziewać się w przeciągu kilku tygodni.

 
 
 

Artykuł dodał:
cytacik Napisz wiadomość
Oceń artykuł

Ostatnio przeglądający
 
cytacik Napisz wiadomość
4 miesiace temu
kaprallex Napisz wiadomość
4 miesiace temu