Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Imprezy » Festiwal Fotografii Młodych w Jarosławiu

Festiwal Fotografii Młodych w Jarosławiu

    A A A Drukuj
                                  
2012-08-07 09:45

W Jarosławiu trwa właśnie 4. edycja Festiwalu Fotografii Młodych. Do 11 sierpnia miastem włada fotografia. Odbywają się wystawy, warsztaty, pokazy, wykłady...Program poniżej.


WYSTAWY – 4 – 11 sierpnia:

„Wspomnienia” - Alicja Sikora
Ogrodzenie, ul. Czarneckiego 12, 37-500 Jarosław
Wystawa czynna całodobowo.


O sobie: Z fotografią związana jestem od 2006 r. W 2010 r. ukończyłam Wyższe Studium Fotografii afa we Wrocławiu. Najchętniej zatrzymuję czas zniszczoną Smieną, którą mój ojciec tworzył amatorsko fotografie. Właśnie tym aparatem wykonałam swoją pracę dyplomową pt. „Fantasmagorie”, która niestety nie może zostać zgłoszona do konkursu, gdyż zawiera 6 zdjęć. Poza fotografią? Jestem studentką filologii angielskiej.

Opis: Seria „wspomnienia” powstała w 2010r. i była moim pierwszym oficjalnym portfolio oprawionym w passe-partout. Tytuł został nadany na potrzeby tego konkursu i jest odzwierciedleniem moich wspomnień związanych z tamtym czasem. Zdjęcia nawiązują również do wizji sennych, wspomnień z dzieciństwa, obrazów z mojego umysłu, w którym często pojawiają się kształty. Wykonane aparatem Pionyr, film 120mm, format 6x6. Zeskanowane i ujednolicone kolorystycznie oraz pod względem ekspozycji w programie Adobe Photoshop.

„Śniadanie na plaży” - Alina Chomiszczak
Witryny sklepowe
ul. Sikorskiego, 37-500 Jarosław
Wystawa czynna całodobowo.


O sobie: Jestem poszukiwaczem i zbieraczem. Kolekcjonuję guziki znalezione na ulicy. W życiu często zdaje się na przypadek. Podróżując potykam się o wiele historii opowiadanych przez dworcowych ludzi, zdarzeń, kolorów i faktur. Z wykształcenia jestem muzykiem i architektem krajobrazu. Fotografia jest formą poszukiwań harmonii między światami.

Opis: Śniadanie na plaży jest cyklem zdjęć wykonanych nad brzegiem Bałtyku. Zdechłe ochłapy ryb wyrzucone przez poranne morze, zderzenie ich z codziennym życiem popularnych miejsc wypoczynkowych. Gwarem, słońcem zimnym piwem i śmiechem dzieci. Zasada, napotkanych \'obiektów\' pozostawienie ich w formie nienaruszonej. Jak \'dało\' mi je morze, tak też je fotografowałam.

„family tales / historie rodzinne”  - Bartek Warzecha
Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich
ul. Rynek 4,
Wystawa czynna całodobowo.


O sobie: Urodziłem się i wychowałem w Białymstoku. Po skończeniu liceum elektronicznego, rozpocząłem studia na wydziale aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie. W roku 2008,  odbyłem staż fotoreporterski w dzienniku Polska The Times. Fotografią zawodowo zajmuję się od 3 lat. Jestem freelancerem. Często fotografuję spektakle teatralne. W 2010 roku wykonałem portrety przedstawiające mieszkańców Warszawy, do animacji "Big Bang" w reż. Saskii Boddeke i Petera Greenawaya. Współpracuję z instytucjami kultury, stowarzyszeniami i fundacjami. Moje fotografie były publikowane w: Take me, Art & Business, Tygodniku Powszechnym, Mobil:business (Szwecja), Pani, Polityce, Polska The Times, Gazecie Wyborczej, Życiu Warszawy, Miesięczniku Teatr. Prowadzę bloga: www.disharmonyofpixels.blogspot.com

Opis: Dom. Pomieszczenie. Schronienie. Żyjemy, kochamy się, kłócimy, czasem umieramy. Miejsce, w którym trzymamy swoje przedmioty. Miejsce bezpieczne, kiedy możemy decydować, kto może się w nim znaleźć. Niebezpieczne, gdy ktoś wchodzi do niego bez naszej wiedzy lub zgody. Dom jako nośnik informacji.

„Portret” - Ewelina Piguła
Galeria Attavantich, Centrum Kultury i Promocji
ul. Rynek 5,
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek w godz. 10.00-18.00


O sobie: W 2011 roku ukończyłam studia licencjackie na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Moje praktyczne, jak i teoretyczne zainteresowania najczęściej dotyczą manipulacji dokonywanych na fotografiach cyfrowych. Skupiam się na możliwościach, jakie niesie za sobą używanie programów graficznych oraz na zmienianiu i zwielokrotnieniu znaczeń obrazu. W chwili obecnej studiuję Edukacje Artystyczną (specjalność artystyczna i strategie kuratorskie) na poznańskim Uniwersytecie Artystycznym. Wystawa indywidualna: 2012 Z albumu rodzinnego, Galeria Na Polskiej, Poznań Wystawy zbiorowe: 2012 JESZCZE 33 DNI, Aula Uniwersytetu Artystycznego, Poznań 2012 ŁAPUAP, Aula Uniwersytetu Artystycznego, Poznań 2011 Transakcja Łączona, Aula Akademii Sztuk Pięknych, Wrocław.

Opis: Cykl fotografii Portret to efekt manipulacji komputerowych dokonany na wizerunkach dwunastu kobiet. Ta subtelna ingerencja niekoniecznie jest dostrzegalna na „pierwszy rzut oka”. Fotografie są niepokojące, przede wszystkim dlatego, że każde zdjęcie podpisane zostało imieniem portretowanej osoby. Włosy, ich kolor, sposób czesania w tej pracy stały się czymś w rodzaju wizytówki. Technika: Fotografia cyfrowa Format: 45 cm na 45 cm.

„Album rodzinny” Maciej Wodiczko
Galeria Rynek 6
ul. Rynek 6,
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek w godz. 10.00-16.00


O sobie: Studiuje zaocznie Architekturę wnętrz. Na co dzień pracuje jako dekorator w salonie z porcelaną. Fotografią w moim życiu zajmuję się od liceum. Zaraził mnie ją mój profesor. Pozwala mi ona przelewać swoje uczucia i dokumentować rzeczywistość.

Opis: Celem niniejszej pracy jest chęć fotograficznego przedstawienia najważniejszych/najbliższych osób w moim życiu, które wpływały bądź wpływają na dalsze moje życie. Nie mogąc z każdym z osobna zrobić typowego portretu postanowiłem pozbierać przedmioty, które w pewien sposób charakteryzują każdą osobę. Dodając do nich ich prywatne zdjęcia ukazujące każdego w innym wieku buduję w ten sposób historie o każdym z nich. Dodatkowe opisy, jakie nadaje fotografią przybliżają widzowi myśl, jaką chciałem przekazać odbiorcy. W Jednym „miejscu” chciałem ukazać ludzi, którzy są dla mnie najważniejsi. Nie da się, wszystkich tak samo opisać czy pokazać. Każdą z tych osób zamknąłem na planie kwadratu, aby nie wprowadzać niepokoju. Wszyscy są przedstawieni na tle w odcieniach sepii. Portret jak wiadomo służy do przedstawia osoby i odwzorowania jej wyglądu zewnętrznego, a czasem także cechy osobowości. Od zawsze człowiek, który był fotografowany, malowany, rzeźbiony chciał ukazać się w jak najlepszym świetle. Najczęściej w jak najlepszych strojach lub najważniejszych atrybutach, które ukazują warstwę społeczną, w jakiej się znajduję.

„Port Praski” - Marta Zgierska
Ogrodzenie Dużej Synagogi w Jarosławiu
ul. Opolska 12,
Wystawa czynna całodobowo.


O sobie: Jestem fotografem i teatrologiem. Ukończyłam filologię polską (teatrologię) oraz dziennikarstwo i komunikację społeczną. Od 2009 roku studiuję fotografię w PWSFTViT w Łodzi. Na co dzień zajmuję się fotografią komercyjną - prowadzę agencję fotograficzną BlowUp (www.agencjablowup.com), realizuję autorskie projekty dokumentalne i kreacyjne. Prowadzę zajęcia w Lubelskiej Szkole Fotografii. Wystawy/Albumy: 2012 książka Private Property (cykl Port Praski), Instytut Kultury Wizualnej 2012 wystawa Fashion choć mogło być inaczej (cykl Fountain), OFFPiotrkowska, Łódź 2012 wystawa Historie Obecności (cykl Letnisko), Fotofestiwal 2012, PWSFTviT, Łódź 2012 wystawa Ostatni Seans (cykl Kina), Galeria 2b+r, Warszawa 2011 wystawa Ostatni Seans (cykl Kina), Fotofestiwal 2011; Muzeum Kinematografii, Łódź 2011 wystawa Łódź. Widoki poza pamięcią, Galeria Chimera, Łódź; Skwer, Warszawa 2010 wystawa Come On! Come Closer (cykl Persona), Ośrodek Propagandy Sztuki, Łódź 2010 wystawa pokonkursowa Człowiek obok mnie, Mała Galeria BOK, Białystok 2010 wystawa pokonkursowa Grand Press Photo 2010, Polska 2009 wystawa indywidualna Teatr Centralny, CK, Lublin 2008 wystawa indywidualna ProKreacje, Jadłodajnia Filozoficzna, Warszawa 2008 wystawa indywidualna Sąsiedzi, Międzynarodowy Festiwal Teatralny Sąsiedzi, Lublin 2006 wystawa indywidualna Zawieszenie, Centrala, Lublin Nagrody: 2011 II miejsce, Międzynarodowy Konkurs: Taniec - energia ciała i wyobraźni 2010 Honorable Mention International Photography Awards (photo essay) 2010 Nagroda Specjalna AF w konkursie Portret Empik Foto 2010 finalistka Grand Press Photo 2010 (kategoria sport).

Opis: PORT PRASKI Fotografie przedstawiają rejon Portu Praskiego na granicy przemian. Ostatni moment, kiedy nostalgia nad dziewiczym prawobrzeżnym centrum Warszawy jest jeszcze możliwa. To subiektywny dokument, w którym dominuje faktura i forma odwiedzanych miejsc. Prywatne obrazy oswajające nieznane dotąd miejsce. Historia zamknięta w pejzażu. technika: analogowa, średni format.

„Different street” - Mirek Kaźmierczak
Rynek miasta Jarosławia
Wystawa czynna całodobowo.


O sobie: Mirek Kaźmierczak – rocznik ’89. Studiuję dziennikarstwo (spec. Foto) na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie mieszkam w Warszawie, ale pochodzę ze wsi Zahutyń koło Sanoka (woj. Podkarpackie). Fotografią zająłem się podczas studiów, czyli niecałe 4 lata temu. Pracuje jako fotoreporter dla Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie. Realizuję też indywidualne projekty dokumentalne, reportażowe, portretowe. Prowadzę dział FOTO w serwisie studenckim PDF, działającym przy WDiNP UW. Absolwent Akademii Fotoreportażu. Wyróżnienia: I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Studenckiej 2012, III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym im. Jana Sunderlanda „Krajobraz Górski”. Nagradzany w konkursach organizowanych m.in. przez portal fotopolis.pl oraz swiatobrazu.pl. Fotografia to dla mnie możliwość zbliżenia się do drugiego człowieka.

Opis: Historia o starszej kobiecie mieszkającej samotnie w jednej ze wsi w południowo-wschodniej części Polski. Czas młodości bezpowrotnie minął, teraz wypełnia go monotonia i rutyna tych samych, codziennych zajęć. Zdjęcia poruszają tematykę pewnego zmęczenia życiem, wyczerpania się oraz swojego rodzaju stagnacji i nieuniknionej w tym wypadku samotności. Mimo podeszłego wieku, Maria większość czynności wykonuje sama, lubi być samowystarczalna, zawsze była silną kobietą. Poczułem, że nadszedł już czas aby opowiedzieć o kimś bardzo mi bliskim. Po wyjeździe na studia, rzadko wracałem do domu rodzinnego. Ta historia pomogła mi z powrotem zbliżyć się do babci.

„Sen o ogrodzie” - Natalia Mikołajczuk
Galeria Attavantich, Centrum Kultury i Promocji
ul. Rynek 5, 37-500 Jarosław
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek w godz. 10.00-18.00


O sobie: Jestem tegoroczna absolwentką ASP w Warszawie, realizowałam pracę dyplomową z grafiki wydawniczej i fotografii. W zeszłym roku zdobyłam wyróżnienie na MFFM w Jarosławiu, a także wyróżnienie w sekcji FotoOpen FotoArtFestiwalu w Bielsku Białej, uważam że wciąż jestem na początku swojej drogi w fotografii, a jednak jest nieodłączną częścią prawie każdego dnia. Chciałabym opowiadać o szczerych emocjach, a największą radością jest dla mnie jakiekolwiek wzruszenie odbiorcy.

Opis: Cykl „Sen o ogrodzie” to tak naprawdę wycinek materiału gromadzonego od jesieni 2011r. do wiosny 2012. Zdjęcia wykonane analogowo - formatem 6x6 w ogrodach działkowych przy ul. Waszyngtona w Warszawie. To niezwykłe miejsce gdzie niemal w centrum miasta wystarczy przekroczyć furtkę żeby znaleźć się w zupełnie innym świecie.Opowieść o uśpionym ogrodzie to też pewien wewnętrzny pejzaż. Każdy z tych obrazów jest pewną metaforą mojego oczekiwania i tęsknoty. Chciałabym żeby oglądający te prace przez moment poczuli się jak ja podczas długich spacerów po pustym, śpiącym ogrodzie, mogli zajrzeć w siebie, wsłuchać się w ciszę.

„Nowi Polacy” - Patryk Karbowski
Ogrodzenie Szkoły Podstawowej numer 6 w Jarosławiu
im. ks. Piotra Skargi,
ul. Spytka 2,
Wystawa czynna całodobowo.


O sobie: Zajmuję się fotografią dokumentalną, interesują mnie różne aspekty przemian społecznych i gospodarczych, szczególnie w Polsce. Absolwent PWSFTviT w Łodzi, wykładowca Akademii Fotografii. 2011 Wystawa „Graniczna 4/Nowi Polacy” w Galerii Pauza w Krakowie. 2011 Eager Beaver Award programu Arte Creative dla cyklu „Graniczna 4” 2011 Wystawa „Graniczna 4”, Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku 2010 Finalista Magnum Expression Photography Award, „Graniczna 4” 2010 Wystawa „Graniczna 4”, Galeria Obok Zpaf w Warszawie 2010 Udział w festiwalu Miasto Gwiazd w Żyrardowie, „Graniczna 4” 2009 I miejsce w konkursie „Dolina Kreatywna” organizowanym przez TVP za cykl „Tęcza” 2009 Praca dyplomowa w pracowni fotografii dokumentalnej Rafała Milacha w Akademii Fotografii 2008 Staż i publikacje w Gazecie Wyborczej Toruń 2008 Stypendium artystyczne Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w dziedzinie fotografii 2008 Wystawa „Droga przez miasto”, Galera Debiut w Bydgoszczy 2006 I miejsce w XIX Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym w Bydgoszczy „Dziecko i jego świat”

Opis:
„Nowi Polacy” opowiadają współczesnych gimnazjalistach pochodzących z klasy średniej i wyższej, urodzonych po 1989 roku, nie pamiętających burzliwego okresu pierwszej połowy lat 90’, wychowanych w dobie konsumpcji, gwałtownego rozwoju technologii i społeczności internetowych. Ta grupa właśnie będzie w przyszłości tworzyła rzeczywistość nowej Polski. Obserwowałem swoich bohaterów starając się uchwycić wrażenie niepewności, które towarzyszy zmianom nie tylko w skali kraju i historii, ale też w wymiarze osobistym, związanym z dorastaniem. Nie jestem w stanie stwierdzić w jakim stopniu na ostateczny kształt cyklu wpłynęły moje poglądy i odczucia wobec tych zmian i rzeczywistości. Nie udaję, że mogę obiektywnie pokazać coś tak abstrakcyjnego jak pokolenie, bo to jest i tak niemożliwe. Chciałbym, żeby odbiorcy zadawali sobie pytania o to, co na tych zdjęciach wydaje się znajome, a co już nie, kiedy przestało być znajome i dlaczego.

„Noc” - Tomasz Suszczyński
Centrum Inicjatyw Kulturalnych
ul. Grodzka 7/6,
Godziny otwarcia: codziennie w godz. 10.00-16.00


O sobie: Na co dzień prowadzę własne studio fotograficzne w Kielcach. Wykształcenia 2012 - Licencjat na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu na kierunku fotografia. Osiągnięcia: 2010-2011 : Wyróżnienie w konkursie „Kieleckie inaczej” 2010- Prezentacja prac na festiwalu „TO TU” w Staszowie 2010- Nagroda Świętokrzyskiego Miesięcznika Kulturalnego „Teraz” – dla młodego twórcy w konkursie Przedwiośnie organizowanego przez BWA w Kielcach 2010- Wyróżnienie w konkursie „Łódź od wczoraj do dziś – ziemia pełna możliwości” 2011 – Indywidualna wystawa w Galerii Sztuki Współczesnej w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach 2011 – Udział w pokonkursowej wystawie na Warszawskim festiwalu Fotografii Artystycznej 2012- Udział w wystawie „Przedwiośnie 33” w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach.

Opis: Cykl „Noc” jest efektem fascynacji jaka ogarnęła mnie trzy lata temu. Wtedy to, podczas wykonywania serii zdjęć przy świetle księżyca, odkryłem jak za pomocą fotografii można ukazać świat niedostępny naszym zmysłom. Świat, w którym znane nam obiekty przybierają nowe formy, a na niebie widać intrygujące zjawiska. Noc jest czasem, w którym następuje transformacja świata na bardziej poetycki i spokojny. Ruch, zmiany atmosferyczne, niewytłumaczalne i niespodziewane, wszytko to dzieje się na naszych oczach. Gdy długo będziemy wpatrywać się w ten ciemny krajobraz, to dostrzeżemy alternatywną rzeczywistość.

„Śmietana się rozlała” - Tytus Szabelski
Wnętrze kamienicy ul. Grodzka 7,
Wystawa czynna całodobowo.


O sobie: Na co dzień jestem studentem dziennikarstwa na toruńskim Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Fotografią zajmuję się od kilku lat. Przez ten czas próbowałem swoich sił mierząc się z różnymi technikami: zarówno fotografią cyfrową jak i analogową, z użyciem małego obrazka, średniego formatu i materiałów natychmiastowych. Dobrze czuję się zarówno w środku wydarzeń i akcji, jak i powoli wędrując nocą po mieście. Na swoim koncie mam współpracę z lokalnymi instytucjami i prasą, w 2011 roku zostałem laureatem stypendium miasta Torunia w dziedzinie kultury. Za przyznane fundusze zorganizowałem na przełomie marca i kwietnia 2012 swoją drugą indywidualną wystawę pt. „Pełnia pustki”. W najbliższym czasie ukaże się album „Z drogi… Miasto i okolice okiem Toruńskich Spacerów Fotograficznych” w którym znajdą się również moje zdjęcia.

Opis: Od dawna interesowały mnie ślady zostawiane przez ludzi w przestrzeni miejskiej. Nie tylko te trwałe, przemyślane, jak budynki, pomniki czy ogólny układ urbanistyczny, lecz również te spontaniczne - napisy na ścianach. Ich fotografowanie powinno być, takie jak one, efektem impulsu. Takie działanie stało się dla mnie możliwe, gdy pod koniec 2011 roku moją kolekcję sprzętu robiącego zdjęć powiększyłem o iPhone'a. Modna, ale przez to znana i zrozumiała stylistyka fotografii wykonanych za pomocą aplikacji Instagram, ich coraz większa powszechność i kojarzona z nimi spontaniczność - wyciągasz telefon i robisz zdjęcie - stała się dla mnie idealną formą dla tego projektu. Ze wspomnianą spontanicznością kontrastować ma konkretny i przemyślany sposób kadrowania, który przyjąłem. Tak, jak nabazgrane spray'em czy markerem słowa wdzierają się w przestrzeń na której powstały, tak i w kompozycję zawsze wdziera się z którejś ze stron reszta przestrzeni. Celowo pomijałem w większości napisy wulgarne czy wyrażające „sympatię” do klubów sportowych (choć i takie się pojawiają), by pokazać inne strony pamiętnika, którym stają się ściany budynków.

WYDARZENIA FESTIWALOWE

  • CZWARTEK 9 sierpnia 2012, godz. 21.00

Plenerowy pokaz fotokastów
Rynek miasta

  • SOBOTA 11 sierpnia 2012, godz. 10.00

Produkcja i realizacja sesji modowej
Synagoga
(Sala wystawowa Zespołu Szkół Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego)
ul. Opolska 12

W PROGRAMIE:
- Omówienie zagadnień praktycznych, związanych z przygotowaniem sesji, pozyskaniem modeli, ekipy współpracujących wizażystów, fryzjerów, stylistów.
-Praca z modelem na planie – psychologia i praktyka.
- Rodzaje i zastosowanie lamp studyjnych.
- Zasady panowania nad światłem.
- Różnice pomiędzy modyfikatorami światła.
- Dynamika i statyka kadru.
- Na zakończenie kilka uwag o możliwości kadrowania i finalnej obróbki zdjęć.

Czas trwania sesji: ok. 3 godziny

PROWADZĄCY:
Adam Kruczek (rocznik 1987) fotograf, operator i montażysta. Absolwent Warszawskiej Szkoły Reklamy. Realizuje fotograficzne projekty modowe i reklamowe oraz filmy promocyjne, reportaże i teledyski.

 ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA
(10 osób aktywnych z aparatami + 10 obserwatorów z możliwością zadawania pytań)

Zgłoszenia chęci udziału prosimy wysyłać na adres: kmf@kulturalniepozyteczni.pl

Zgłoszenie powinno zawierać podstawowe informacje tj.
- Imię i nazwisko,
- numer telefonu
- rok urodzenia
- Informacja  o posiadanym sprzęcie fotograficznym

Dodatkowo do zgłoszenia należy dołączyć 3 do 5 fotografii ze swojego portfolio.

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń oraz ocena predyspozycji na podstawie przesłanych fotografii. O kwalifikacji uczestnicy powiadamiani będą na bieżąco w czasie trwania rekrutacji.

 SOBOTA 11 sierpnia 2012, godz. 16.00
„Fotografia mody. Historia i teraźniejszość”

Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu
ul. Rynek 5

W PROGRAMIE WYKŁADU:


Czym jest fotografia mody i jaka jest jej historia. Najwięksi fotografowie mody na przestrzeni dziesięcioleci – ich styl i sposoby pracy. Relacje fotografii modowej i czasopism ilustrowanych. Co warto przeglądać i czyją twórczość obserwować w fotografii mody dziś w Polsce. Jakie panują obecnie trendy w fotografii mody

PROWADZĄCY:
Agnieszka Gniotek (rocznik 1975) historyk i krytyk sztuki, popularyzatorska kolekcjonowania fotografii w Polsce, organizatorka aukcji sztuki najnowszej, fotografii i charytatywnych. Zajmuje się także PR-em i promocją działań z obszaru kultury. Kuratorka wystaw i wykładowca. Producent sesji fotograficznych. Od lat publikuje na łamach prasy specjalistycznej m.in. Art&Business, Modern Art, Sztuka.pl, Format, Exit, Opcje, Arteon, Kwartalnik Fotografia, Private Banking i wielu innych.

WARSZTATY TOWARZYSZĄCE

  • 4 – 10 sierpnia 2012,

Warsztaty z zakresu fotokastów
Centrum Inicjatyw Kulturalnych
ul. Grodzka 7/6

W PROGRAMIE:

rozbudowany cykl szkoleniowy pozwalających na samodzielne wykonanie fotokastów, stanowiących specyficzną formę pomiędzy klasycznym fotoreportażem a filmem dokumentalnym. Pod okiem doświadczonych wykładowców uczestnicy będą mieli okazję poznać otaczające środowisko oraz mieszkańców Jarosławia: ich codzienność, radości a także problemy z jakimi się borykają. Opracowane materiały zostaną zaprezentowane w przestrzeni publicznej (wystawy, pokazy, prezentacja na telebimach).

  • 6-8 sierpnia 2012  – Warsztaty Fotoreportażu (18 godzin);

Prowadzący – Witold Krassowski

  • 9-10 sierpnia 2012 – Warsztaty Operatorskie  (12 godzin);

Prowadzący - Olga Kałagate

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

Zainteresowani udziałem proszeni są o konktat mailowy kmf@kulturalniepozyteczni.pl
lub pod numerem telefonu: 697 942 571


11 – 13 sierpnia 2012,
Warsztaty fotografii reportażowej

z Marcinem Jeziorkiem
Centrum Inicjatyw Kulturalnych
ul. Grodzka 7/6

W PROGRAMIE:
codzienna praca nad materiałem uczestników połączona z dyskusją i omawianiem go krok po kroku oraz cykl wykładów tematycznych, nastawionych na praktyczne informacje przydatne w pracy dokumentalisty, tj.: wybór tematu, przygotowanie do realizacji oraz edycja. W ramach warsztatu odbędzie się także prezentacja materiałów Macieja Jeziorka i omawianie ich w kontekście podejścia do tematu i nadania im ostatecznego kształtu.

Ponad to Uczestnicy warsztatów podczas zajęć wypracują temat, który realizowany będzie indywidualnie po zakończeniu warsztatów. Po upływie ustalonego terminu 2-3 tygodni zostanie zebrany materiał od uczestników. Całość zamknie wystawa powarsztatowa.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

Zainteresowani udziałem proszeni są o konktat mailowy warsztaty@kulturalniepozyteczni.pl
lub pod numerem telefonu: 504 506 106


DODATKOWO:

  • ponad 50 fotografii rozmieszczonych w przestrzeni publicznej

(ogrodzenia, witryny sklepowe, parapety, ławki, gałęzie drzew... ) 
 
 

Artykuł dodał:
cytacik Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
Brak wyników.