Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Technika i motoryzacja » Gdzie ubezpieczyć samochód zabytkowy?

Gdzie ubezpieczyć samochód zabytkowy?

    A A A Drukuj
                                  
2017-05-15 11:34

Zakup samochodu zabytkowego jest ważnym wydarzeniem dla każdego miłośnika motoryzacji.

Nienagannie utrzymany, kultowy pojazd jest prawdziwą perełką na drodze, dlatego fani czterech kółek zrobią wszystko, aby ich oldtimer był bezpieczny. Będą o niego nie tylko dbać, dokonując niezbędnych konserwacji i napraw, lecz również postarają się zakupić korzystne ubezpieczenie AC.

AC dla zabytkowego auta – czy można je kupić?

AC, czyli AutoCasco, należy do grupy ubezpieczeń dobrowolnych. Kierowcy mogą je kupić w pakiecie z OC, wykupić je w innym towarzystwie ubezpieczeniowym bądź z niego zrezygnować. Choć rośnie świadomość korzyści, jakie niesie ze sobą posiadanie AC, wielu polskich kierowców z powodu napiętego budżetu, rezygnuje z zakupu tego ubezpieczenia. W przypadku kierowców poruszających się samochodami zabytkowymi, rezygnacja z zakupu polisy AC może mieć dotkliwe konsekwencje finansowe. Jeżeli dojdzie do wypadku bądź awarii oldtimera, jego naprawa może pochłonąć nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych, co dla niejednego miłośnika czterech kółek oznacza konieczność pożegnania się z ukochanym klasykiem.

Zakup polisy AC dla samochodu zabytkowego jest w Polsce dość trudny, gdyż ubezpieczyciele uznają tego typu produkty za mało opłacalne. Często starają się zniechęcić kierowców znacznie zawyżonymi składkami lub stwierdzają, że ubezpieczenie danego samochodu w ich firmie jest niemożliwe. Niestety, kierowcy nie mogą zmusić towarzystw ubezpieczeniowych do sprzedaży AutoCasco, gdyż jest to ubezpieczenie dobrowolne. Niemniej, właściciele zabytkowych pojazdów mogą ubezpieczać swoje auta za granicą, korzystając z oferty towarzystw ubezpieczeniowych, które specjalizują się w sprzedaży polis AC dla oldtimerów.

Korzystne ubezpieczenie Classic Car Insurance

Jedną z najciekawszych propozycji AC dla samochodów zabytkowych jest brytyjska polisa Classic Car Insurance. Produkt proponowany przez Lancaster Insurance gwarantuje ochronę podobną jak tradycyjne AutoCasco, jak również ochronę samochodu w czasie wystaw i wyścigów oltimerów oraz podczas wypożyczenia pojazdu na ślub. Ubezpieczenie obowiązuje na obszarze całej Unii Europejskiej, dzięki czemu umożliwia swobodne podróżowanie po Starym Kontynencie i odwiedzanie targów czy zlotów miłośników danej marki. Co ważne, Classic Car Insurance jest kierowane nie tylko do właścicieli aut zabytkowych, ale również do kierowców, którzy posiadają kultowe, stare samochody bez nadanego statusu zabytku ruchomego. 
 
 

Artykuł dodał:
hej Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
hej Napisz wiadomość
11 miesięcy temu