Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Domowe finanse » Gotowanie na butli LPG w domu - ile to kosztuje?

Gotowanie na butli LPG w domu - ile to kosztuje?

    A A A Drukuj
                                  
2015-12-28 17:03

Gotować można na kuchniach indukcyjnych i elektrycznych, zasilanych energią z gniazdka albo na kuchniach gazowych, które podłącza się do gazociągu za pomocą odpowiedniego przyłącza lub do butli z gazem płynnym.

Butle posłużą również i do innych celów, ale jaki będzie koszt ich użytkowania?

Gaz źródłem energii cieplnej

Gaz skroplony przydaje się wszędzie tam, gdzie aktualnie lub stale nie ma możliwości przyłączenia obiektu mieszkalnego, do sieci z gazem ziemnym. Butle z gazem płynnym - propanem, butanem lub mieszaniną obu tych gazów, są wykorzystywane w Polsce do zasilania kuchenek gazowych, grilli gazowych czy innych urządzeń służących do gotowania. W zdecydowanej większości są to butle lpg o pojemności 11 kg.

Jednocześnie, gaz płynny z powodzeniem może zasilać wszelkiego typu urządzenia grzewcze. Nawet jeśli pojemnik z gazem będzie umieszczony na zewnątrz i będą panowały niskie temperatury, gaz płynny będzie tak samo dobrze zasilał kuchenki i piecyki czy nagrzewnice.
W takich sytuacjach najlepiej wykorzystać gaz propan, ponieważ odparowuje on w temperaturze - 40 stopni Celsjusza. Tak siarczyste mrozy nie zdarzają się jednak w Polsce wcale.

Jak kupować?

W ofercie wielu dystrybutorów znajdują się butle z czystym i ekologicznym gazem płynnym. Warto jednak kupować butle tam, gdzie sprzedawca jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo ich zastosowania i szczelność. Wszystkie butle LPG  są kontrolowane pod kątem szczelności na każdym etapie produkcji i dystrybucji, dlatego klient otrzymuje w pełni zabezpieczony produkt do zastosowania we własnym domu lub w innym miejscu, np. na campingu.

Butle gazowe są mobilne, łatwe w transporcie i przechowywaniu. Mogą stanowić główne lub alternatywne źródło energii, także w warunkach plenerowych. Dzięki rozwiniętym siecią dystrybucji gazu LPG można kupić butle w zasadzie wszędzie i w każdym momencie,
uzyskując dobrą jakość gazu, o ile klient korzysta wyłącznie ze sprawdzonych źródeł. Co najważniejsze, kosztem dla klienta u renomowanych dostawców gazu skroplonego LPG jest tylko sam zakup gazu, zaś kaucja pobierana przy dostarczeniu pierwszej butli jest zwracana. Można więc powiedzieć, że klient płaci wyłącznie za zużyty gaz.

Zawiązując trwałą współpracę z dostawcą butli LPG można liczyć na dodatkowe rabaty i zniżki oraz na określenie częstotliwości dostawy w takim trybie, aby nigdy nie zabrakło w naszym domu gazu do gotowania lub ogrzewania. 
 
 

Artykuł dodał:
hej Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
hej Napisz wiadomość
3 lat temu