Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Dzieci » Grali na trawie w malowniczej Sieniawie- Festiwal ...

Grali na trawie w malowniczej Sieniawie- Festiwal Piłkarstwa Dziecięcego.

    A A A Drukuj
                                  
2013-11-19 14:30, ostatnia aktualizacja 5 lat temu

Atmosfera piłkarskiego święta towarzyszyła imprezie sportowej zorganizowanej w dniach 16 i 17 listopada 2013 roku przez Stowarzyszenie Aktiv Pro.


Uroczystego otwarcia Festiwalu Piłkarstwa Dziecięcego dokonał Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Kazimierz Greń w asyście Sławomira Miklicza- Radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz Wojciecha Farbańca- Burmistrza Gminy Rymanów. Prezes Kazimierz Greń na ręce Katarzyny Rysz-Jęczkowskiej przekazał piłkę i koszulkę reprezentanta Polski z podpisami zawodników i szkoleniowców kadry A. W pierwszym dniu imprezy swoje zawody rozegrały drużyny rocznika 2006, natomiast w niedziele parkiet należał do sześciolatków. Na zaproszenie organizatora do Sieniawy przybyły młodzieżowe drużyny TS Wisły Kraków, Sandecji Nowy Sącz, Glinika Gorlice, Ekoballu Sanok, Przełomu Besko, UKS 6-tki Jasło, MOSiRu Brzozów oraz Beniaminka Krosno.

Zawody sportowe zarówno w pierwszym jak i drugim dniu, dostarczyły uczestnikom wielu emocji. Młodzi zawodnicy pozostawili na boisku serca. Mimo różnych wyników spotkań, podczas Festiwalu nie było wygranych ani przegranych. Założeniem turnieju była wspólna zabawa, jak również stworzenie młodym piłkarzom szansy na rozgrywanie pasjonujących spotkań i doskonalenie swoich umiejętności. Na zakończenie turnieju każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal a trenerzy drużyn wznieśli w górę festiwalowe puchary.

Rola piłki nożnej w życiu młodego człowieka
W przerwach pomiędzy rozgrywanymi meczami, zawodnicy wraz z rodzicami mieli możliwość skorzystania z zajęć profilaktycznych. Rozmowa z Panią psycholog miała za zadanie uświadomienie młodym piłkarzom, jak ważną rolę w ich życiu odgrywa uprawianie sportu. Wspaniałą atmosferę, przypominającą klimat z europejskich stadionów, stworzyli rodzice, którzy przez cały czas ostro dopingowali swoje pociechy. Najliczniejszą grupę kibiców stanowili fani TS Wisły Kraków, którzy po raz pierwszy gościli w Gminie Rymanów.

Konferencja dla podkarpackich trenerów
Dodatkowym elementem dwudniowego Festiwalu była dwugodzinna konferencja szkoleniowa dla trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego. Szkoleniowcy Wisły Kraków – Rafał Wisłocki oraz Bartosz Podlewski przekazali uczestnikom swoją wiedzę na temat metod pracy z dziećmi. Wykłady składały się z zajęć praktycznych oraz teoretycznych. Na spotkanie szkoleniowe przybyli trenerzy z całego Województwa Podkarpackiego.  
 
 

Artykuł dodał:
kosmos Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
kosmos Napisz wiadomość
5 lat temu