Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Teatr » Grudniowy repertuar Teatru „Maska”

Grudniowy repertuar Teatru „Maska”

    A A A Drukuj
                                  
2013-12-09 05:36, ostatnia aktualizacja 5 lat temu

„Dzikie łabędzie”, „Historia Śnieżki”, „Królowa Śniegu”, „Dzień dobry, Świnko”, „Gwiazdka pana Andersena” – na te spektakle zaprasza w grudniu najmłodszych Teatr „Maska”.

GRUDZIEŃ
1 XII, niedz., 16.30, Dzikie łabędzie
3 XII, wt., 9.00, Historia Śnieżki
4 XII, śr., 9.00, Historia Śnieżki
5 XII, czw., 9.00, Historia Śnieżki
6 XII, pt., 9.00, Historia Śnieżki
8 XII, niedz., 16.30, Królowa Sniegu
10 XII, wt., 9.00, Królowa śniegu
11 XII, śr., 9.00, Królowa śniegu
12 XII, czw., 9.00, Królowa śniegu
13 XII, pt., 9.00, Królowa śniegu
15 XII, niedz., 16.30, Dzień dobry, Świnko
17 XII, wt., 9.00, Gwiazdka pana Andersena
18 XII, śr., 9.00, Gwiazdka pana Andersena
19 XII, czw., 9.00, Dzień dobry, Świnko
20 XII, pt., 9.00, Gwiazdka pana Andersena
22 XII, niedz., 16.30, Gwiazdka pana Andersena

DZIKIE ŁABĘDZIE
Premiera: 1 czerwca 2013 r.
na podstawie baśni: H. Ch. Andersena

scenariusz: Jerzy Bielunas
reżyseria: Jerzy Bielunas
scenografia: Anna Chadaj
muzyka: Tomasz Łuc
choreografia: Maciej Florek
dla dzieci od 7 lat

Pewien król miał dwanaścioro dzieci - jedenastu synów i córkę, Elizę. Wszyscy byli dzielni i waleczni, a najodważniejsza z nich była Eliza. Pewnego dnia król postanowił ożenić się po raz drugi. Pojawienie się macochy w pałacu zakłóciło szczęście rodzeństwa. Zła królowa dzięki podstępowi i czarom wygnała w świat królewiczów, zamieniając ich w dzikie łabędzie. Kiedy miejsca w pałacu zabrakło także dla Elizy, wygnana z domu dziewczyna wyruszyła na poszukiwanie braci. Wkrótce odkryła, co się z nimi stało. Dowiedziała się także, że aby odwrócić zaklęcie złej królowej, potrzebna jest odwaga i poświęcenie. Przywrócić dawną postać królewiczom mogły jedynie koszule utkane z pokrzyw, przy czym osoba, która zdecyduje się je przygotować, musi do zakończenia swojej pracy zachować całkowite milczenie. Eliza postanowiła podjąć się tego trudnego zadania, nie wiedząc, że przyjdzie jej nie tylko znosić w milczeniu zadawany przez pokrzywy ból, ale także pozostać niemą, w obliczu zagrożenia własnego życia i utraty ukochanego. Czy jej poświęcenie przyniesie zamierzony efekt i zły los odwróci się od rodzeństwa - tego dowiecie się podczas przedstawienia.

Przygotowana przez twórców spektaklu wersja jednej z najbardziej znanych i rozpoznawalnych baśni H. Ch. Andersena to poetycka, choć przepełniona grozą opowieść o sile miłości, cierpliwości i wytrwałym dążeniu do celu.

HISTORIA ŚNIEŻKI
Premiera: 9 listopada 2013
na podstawie: baśni braci Grimm

autor: Oleg Żiugżda
reżyseria: Oleg Żiugżda
scenografia: Larysa Mikina-Probodiak
dla dzieci od 4 lat

W dobrze opowiedzianej historii tkwi wielka siła. Może uratować opowiadającego z niejednej trudnej sytuacji, obudzić marzenia lub popchnąć do działania słuchacza... Dobrą historię można opowiedzieć na wiele sposobów, a każdy z nich będzie równie interesujący.

Zapraszamy was na taką właśnie opowieść. Jej bohaterów znacie doskonale - Królewna Śnieżka, siedmiu krasnoludków, zła macocha i piękny królewicz... Czy jednak na pewno nic nie może was zaskoczyć w tej jednej z najpiękniejszych i najbardziej znanych baśni? Przekonajcie się o tym sami.

Janosch
DZIEŃ DOBRY ŚWINKO

przekład: Emilia Bielicka
adaptacja: Henryk Hryniewicki
dla dzieci od 3 lat

Tygrysek i Miś to najlepsi przyjaciele. Od zawsze. Razem się bawią i razem pracują. Mogą na siebie liczyć. Lubią spędzać razem czas. Jednak pewnego dnia pomiędzy dwójkę przyjaciół wkracza Świnka. Zupełnie inna niż odpowiedzialny Miś, świetna zarówno w wymyślaniu zabaw, jak i w unikaniu obowiązków... Nowa znajoma fascynuje Tygryska, który chce spędzać z nią każdą wolną chwilę. Czy jednak można żyć samą zabawą i czy warto zapominać o starych przyjaciołach? Tego dowiecie się podczas przedstawienia.

Oleg Żiugżda
KRÓLOWA ŚNIEGU
(na motywach baśni H.Ch. Andersena)

reżyseria: Oleg Żiugżda
scenografia: Larysa Mikina-Probodiak
muzyka: Bogdan Szczepański
przedstawienie dla dzieci od 7 lat

Diabeł uwierzył, że przy pomocy czarodziejskiego lustra uda mu się zapanować nad całą ziemią. Ma do pomocy licznych uczniów i niby dyrygent rządzi wypadkami. Zło przegrywa jednak z miłością małej dziewczynki. Gorące serce Gerdy i jej wytrwałość sprawiają, że udaje jej się uratować Kaja z niewoli Królowej Śniegu.

Przypowieść o rozbitym diabelskim lustrze, w metaforyczny sposób wyjaśniająca obecność zła w świecie, stanowi kanwę spektaklu. Ciekawa reżyserska interpretacja, różnorodne lalki oraz budująca nastrój muzyka czynią z historii Kaja i Gerdy przejmującą sceniczną opowieść.

Honorata Mierzejewska-Mikosza                                                                                                                       GWIAZDKA PANA ANDERSENA

na podstawie baśni H. Ch. Andersena
reżyseria: Honorata Mierzejewska-Mikosza
scenografia: Halina Zalewska-Słobodzianek
muzyka: Pavel Helebrand
przedstawienie dla dzieci od 5 lat

W Wigilię na strychu ożywają zużyte zabawki. Szykują się do świąt. Próbują  przywrócić blask stojącej w kącie, zapomnianej przez wszystkich zeszłorocznej choince. Wśród zakurzonych rupieci odnajdują rzeczy, dzięki którym przywołują baśnie. Okazuje się, że na strychu między zgromadzonymi tam niepotrzebnymi przedmiotami można odnaleźć zapomniane zimowe historie. Stare zabawki oczekują na pojawienie się gwiazdki na niebie. Być może skryła się właśnie wśród nich? Czy uda im się stworzyć świąteczną atmosferę, ożywić piękne chwile i wspomnienia? 
 
 

Artykuł dodał:
cytacik Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
cytacik Napisz wiadomość
5 lat temu
hej Napisz wiadomość
5 lat temu