Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Piłka siatkowa » Gwiazda siatkówki zagra w Asseco Resovii Rzeszów

Gwiazda siatkówki zagra w Asseco Resovii Rzeszów

    A A A Drukuj
                                  
2012-04-28 14:33

Świeżo upieczony Mistrz Polski siatkarzy ma następcę dla Grozera.

- Jochen Schöps, 29-letni atakujący reprezentacji Niemiec, został nowym zawodnikiem Asseco Resovii. Tym samym zastąpi na tej pozycji w naszym zespole, swojego reprezentacyjnego kolegę Gyorgy Grozera, który w przyszłym sezonie zagra w rosyjskiej drużynie Lokomotiw Biełgorod. Schöps obrał przeciwny kierunek i z rosyjskiej Iskry Odincowo przechodzi do PlusLigi – informuje oficjalna strona rzeszowskiego klubu.

 
Shops to jeden z najlepszych siatkarzy na swojej pozycji, na swoim koncie ma niesamowite osiągnięcia klubowe. Z VfB sięgnął po zwycięstwo w siatkarskiej Lidze Mistrzów, w sezonie 2006/07 pokonując w półfinale Final Four włoską Lube Banca Marche Macerata oraz w finale francuski Tours VB. Schops został MVP turnieju finałowego Ligi Mistrzów. W Niemczech był również trzykrotnie Mistrzem Bundesligi (2005-07) oraz zdobył cztery Puchary Niemiec (w sezonach 2004-07). W latach 2007-09 wybierany był najlepszym siatkarzem Niemiec.

Po przejściu do rosyjskiej Superligi, wraz z kolegami z Iskry sięgnął po wicemistrzostwo Rosji (2008 i 2009), stanął na najniższym stopniu podium w Lidze Mistrzów (2009). Zagrał też w finale Pucharu CEV 2010, gdzie Iskra  uległa włoskiemu Cuneo. Indywidualnie został on jednak odznaczony tytułem najlepiej punktującego i atakującego zawodnika turnieju finałowego.

 W zakończonym sezonie, Schöps i Iskra ulegli w półfinale rosyjskiej Superligi Dynamie Moskwa i ostatecznie zdobyli brązowe medale Mistrzostw Rosji.

 W reprezentacji Niemiec rozegrał ponad 220 meczów, uczestnicząc z narodową kadrą w MŚ 2006 i 2010, ME 2003, 2007 i 2009, Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008. W 2009 reprezentacja Niemiec zwyciężyła w rozgrywkach Ligi Europejskiej. Schöps został najlepszym atakującym turnieju finałowego. 
 
 

Artykuł dodał:
hej Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
Brak wyników.