Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Animalsi » Gwiazdka dla bezdomniaka” w rzeszowskim schronisku

Gwiazdka dla bezdomniaka” w rzeszowskim schronisku

    A A A Drukuj
                                  
2015-11-19 14:12

Na platformie www.dlaSchroniska.pl ruszyła właśnie akcja specjalna „Gwiazdka dla bezdomniaka”, w której uczestniczą także placówka i fundacja z naszego miasta.

Najpiękniejszy prezent, jaki można dać bezdomnemu psu czy kotu, to nowy dom. Pracownicy schronisk przestrzegają jednak przed nieprzemyślanymi adopcjami czy kupowaniem czworonogów jako upominki pod choinkę. Zamiast tego zachęcają, by w okresie zimowym wspierać bezpańskie zwierzaki w inny sposób. Nawet jeśli nie mamy czasu, by w przedświątecznym rozgardiaszu wozić rzeczy do schroniska, możemy coś im podarować. Jak? Przez internet.

Według badań nawet 7 na 10 osób kupuje swojemu pupilowi coś pod choinkę, wydając na ten cel średnio od 50 do 100 zł. Niestety nie wszystkie zwierzaki mają tyle szczęścia – te bezpańskie najczęściej spędzają Boże Narodzenie samotnie w schroniskowych boksach, a o upominkach mogą tylko pomarzyć. W tym roku każdy z nas może jednak zostać Świętym Mikołajem i zrobić im miłą niespodziankę. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Kundelek” w Rzeszowie, rzeszowska Fundacja dla Bezdomnych Zwierząt „FELINEUS”, a także kilkadziesiąt innych placówek i fundacji z całej Polski zbiera bowiem świąteczne dary przez internet.

– W ramach akcji „Gwiazdka dla bezdomniaka” każdy już za kilka-kilkanaście złotych może podarować zwierzakom dobrej jakości karmę w dowolnej ilości, w zależności od tego, jakimi środkami dysponuje – dla nas liczy się każdy gest. Wystarczy wejść na stronę www.dlaSchroniska.pl, a następnie w zakładce „Schroniska” wskazać akcję „Gwiazdka dla bezdomniaka”. Tam sami wybieramy, której placówce i co chcemy sprezentować, a następnie płacimy i już. To organizatorzy zajmą się dostawą – mówi Anna Pełka z rzeszowskiego schroniska.

W „Gwiazdce dla bezdomniaka” udział biorą nie tylko schronisko i fundacja z Rzeszowa, ale także kilkadziesiąt innych placówek z całej  Polski, m.in. z Warszawy, Poznania, Katowic, Bydgoszczy i Torunia. Ta akcja specjalna potrwa do końca roku, ale czworonogom pomagać będzie można także po jej zakończeniu. Platforma www.dlaSchroniska.pl działać będzie bowiem dalej. 
 
 

Artykuł dodał:
hej Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
pozycjonowanie Napisz wiadomość
3 lat temu
hej Napisz wiadomość
3 lat temu