Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Imprezy » I Podkarpacki Festiwal - KultURalia 2013 [PROGRAM]

I Podkarpacki Festiwal - KultURalia 2013 [PROGRAM]

    A A A Drukuj
                                  
2013-04-24 14:41, ostatnia aktualizacja 5 lat temu
FOT. fot. Grzegorz Olszewski - ZEBRA

I Podkarpacki Festiwal „KultURalia” to innowacyjne wydarzenie zainicjowane przez Samorząd Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Cały projekt będzie trwał aż 9 dni! Idea stworzenia „KultURaliów” wynikała z faktu, iż chcieliśmy urozmaicić wielkie święto studenckie jakim są „Juwenalia”, które jak wiemy, kojarzy się głównie z licznymi koncertami.

W tym roku będziemy mieć okazję pobawić się nie tylko przy swoich ulubionych zespołach, ale również spotkać się z kulturą w teatrze, kinie, muzeach i galeriach sztuki. Moc wrażeń, którą zafundujemy naszym studentom z pewnością zapadnie w ich pamięci na długi czas.

KultURalia” – Festiwal ciała i ducha, dlatego znajdzie się również coś dla fanów sportu. Nie zapominamy też o utalentowanych osobach, które będą miały okazję pokazać się przed społecznością akademicką oraz wziąć udział w różnorodnych warsztatach. Najlepsi z nich zostaną zauważeni i docenieni. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie coś dla siebie ! Czeka nas świetna zabawa i dużo emocji!
SZCZEGÓŁOWY PROGRAM KULTURALIÓW:

11 maja:

    BEFORE KULTURALIOWY – Mefisto Pub

    V RZESZOWSKI DZIEŃ HISTORYKA WOJSOWOŚCI
    Głównym celem wydarzenia jest propagowanie chlubnych tradycji polskiego oręża oraz przekazanie – w sposób oryginalny i niebanalny a zarazem trafiający do współczesnego człowieka – rzetelnej wiedzy na temat różnych aspektów dziejów wojskowych regionu, Polski i świata. Spotkanie to stanowi doskonałą lekcję żywej historii zarówno do ludzi młodszych jak i tych starszych. W V Dniach Historyka Wojskowości zapowiedziały udział liczne grupy rekonstrukcji historycznej reprezentujące formacje wojskowe z różnych krajów (Polska, USA, Rosja, Niemcy) oraz okresów historycznych.

12 maja:

    INAUGURACJA I PODKARPACKIEGO FESTIWALU „KultURalia”

    MASKARADA

    BON APPETIT
    Dni smakosza, w których studenci będą mogli udać się do wybranych restauracji i skorzystać z atrakcyjnych zniżek i promocji. Ponadto, odbędą się liczne konkursy - wydarzenie będzie trwać całe 9 dni.

    INDEKS KULTURALNY
    Projekt ma na celu propagowanie rozwoju zainteresowania sztuką wśród studentów. Idea indeksu kulturalnego zasadza się na zachęceniu uczestnika KultURaliów do poznania zbiorów bądź wystaw proponowanych przez rzeszowskie muzea i galerie. Uczestnik wydarzenia otrzyma przygotowaną na wzór indeksu studenckiego kartę (indeks kulturalny). Zadaniem studenta będzie wypełnienie indeksu, poprzez zbieranie sygnatur w poszczególnych miejscach objętych projektem. Co ważne, w trakcie trwania wydarzenia, posiadacz indeksu ma zagwarantowany darmowy wstęp do owych placówek.

13 maja:

    RECYCLE YOUR BOOK/DNI KSIĄŻKI
    Polacy nie chcą czytać książek- studenci WPiA myślenie to postanowili obalić. Projekt ten to dwudniowe wydarzenie podczas, którego będzie można odświeżyć swoją bibliotekę. Przeczytaną książkę, która zalega na półce będzie można wymienić na taką, której jeszcze nie mieliśmy okazji przeczytać.

    STAWKA WIĘKSZA NIŻ ŻYCIE - Warsztaty nauki gry w brydża.

    GLOBAL VILLAGE
    globalna wioska ma na celu przybliżenie kultury innych państw. Osoby z zagranicy oprócz swojej obecności w naszej „Globalnej wiosce” i opowieściach o swoich krajach, ugotują dla nas tradycyjne potrawy z ich rodzimych krajów. Ponadto na uczestników czeka wiele innych atrakcji, m.in. pokazy orientalnych tańców czy ceremonia parzenia herbaty.

    DKF - Projekcja kina niezależnego w WDK Rzeszów

    SESSION NIGHT/WIECZORY MUZYCZNE

    BON APPETIT

    INDEKS KULTURALNY

14 maja:

    OCZYMA NIEWIDOMYCH
    Projekt mający na celu uwrażliwienie społeczeństwa na problemy z jakimi borykają się osoby niewidome i niedowidzące - cykl warsztatów, prelekcji i szkoleń, a także między innymi przejście trasą podziemną z zawiązanymi oczyma.

    JACKIE CHAN vs. BRUCE LEE
    Darmowe zajęcia w szkole Kung Fuu przygotowane specjalnie na potrzeby naszego wydarzenia.

    CITY GAME
    Zabawa adresowana do studentów, podczas której w wybranych pubach będzie można odpowiadać na pytania, zdobywając punkty i rywalizować z innymi zespołami.

    BON APPETIT

    INDEKS KULTURALNY

    RECYCLE YOUR BOOK/DNI KSIĄŻKI

    SESSION NIGHT/WIECZORY MUZYCZNE

15 maja:

    HYDROAKTYWNI
    na wzór legendarnej rywalizacji Oxford- Cambridge- postanowiliśmy zorganizować zawody wioślarskie na zalewie rzeszowskim.

    CAPOEIRA
    Warsztaty Capoeiry zwieńczone wspólnym występem podczas Korowodu.

    WIECZÓR KULTUROŻERCÓW
    Nie zapomnieliśmy również o miłośnikach kinematografii- Przed czekającą studentów bezduszną sesją egzaminacyjną proponujemy chwilę magicznej podróży do kina z duszą, czyli Kina Zorza. Cena biletu wynosi jedyne 6 zł.

    WARSZTATY TAŃCA Z OGNIEM

    SESSION NIGHT/WIECZORY MUZYCZNE

    BON APPETIT

    INDEKS KULTURALNY

16 maja:

    KOROWÓD

    HARLEM SHAKE

    BEACH PARTY
    Mocne uderzenie bezpośrednio po barwnym korowodzie - zapraszamy wszystkich na boisko plażowe przy Domach Studenckich

    WAKE UP ART
    Jest niczym innym jak sztuką street art, której mówimy zdecydowane tak. Tego dnia oddajemy nasz studencki klub Pod Palmą w ręce najlepszych graficiarzy.

    MELOPOMENA W GALERII HANDLOWEJ
    obecne pokolenie studentów słowo galeria kojarzy nie z galerią sztuki,a z galerią handlową. Idąc na kompromis 16 maja chcemy zaprosić studentów do galerii sztuki w galerii handlowej na spotkanie z teatrem - przedpremierowy spektakl Old Love.

    KONCERTY PLENEROWE

17 maja:

    NA-TRA-WIE(NIE)
    Pobudka studentów w rytm muzyki połączona z poranną gimnastyką oraz studenckim śniadaniem na trawie.

    ROCKET POWER
    Turniej tenisa, który odbędzie się na kortach przy basenie ROSIR.

    THRIFT SHOP
    Happening, podczas którego zbieramy odzież dla Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Mielcu. Osoby z tego ośrodka wykorzystują ją do produkcji maskotek oraz pluszaków. Studentów zachęcamy do aktywnego włączenia się w akcję a także w ramach solidaryzacji do przybrania kolorowych i barwnych ubrań na wieczorne koncerty.

    ZAWÓD DYPLOMATA
    Spotkanie z dyrektorem Europejskiej Akademii Dyplomacji

    KULTURALIA NA SPORTOWO
    Zawody sportowe w koszykówkę, piłkę nożną i siatkówkę.

    BON APPETIT

    KONCERTY PLENEROWE

18 maja:


    NA-TRA-WIE(NIE)
    Pobudka studentów w rytm muzyki połączona z poranną gimnastyką oraz studenckim śniadaniem na trawie.

    KULTURALIA NA SPORTOWO
    Rozgrywki w siatkówkę plażową na boisku przy Domach Studenckich

    SPOTKANIE Z PROF. NORMANEM DAVIESEM

    BON APPETIT

    KONCERTY PLENEROWE

19 maja:

    MELOPOMENA NA SWOIM MIEJSCU
    Na spokojne niedzielne popołudnie proponujemy w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej sztuka pt. Boguduchawinni.

    PRZEGLĄD KAPEL WESELNYCH 
 
 

Artykuł dodał:
hej Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
cytacik Napisz wiadomość
5 lat temu
hej Napisz wiadomość
5 lat temu