Strona główna » Śródmieście » Artykuły » Wystawy » II niedziela miesiąca - giełda staroci w Rzeszowie

II niedziela miesiąca - giełda staroci w Rzeszowie

    A A A Drukuj
                                  
2009-08-04 14:02, ostatnia aktualizacja 9 lat temu

Jak zawsze przy III Liceum Ogólnokształcącym


Wszyscy fascynaci staroci i kolekcjonerzy, a także i Ci którzy po prostu chcą kupić coś starego, niepowtarzalnego i ładnego zarazem, będą mieli znów okazję do zakupów. Wszystko za sprawą giełdy kolekcjonerskiej, która odbywa się w każdą drugą niedzielę miesiąca w III liceum Ogólnokształcącym przy ul. Szopena w Rzeszowie.

Na giełdę przyjeżdżają kolekcjonerzy i kupcy nie tylko z Podkarpacia. - Zbieram monety od kilkunastu lat i przyjechałem tu z synem - mówi jeden z numizmatyków, którego kolekcje można było obejrzeć w lipcu na piętrze rzeszowskiego liceum. W ofercie dodatkowo mają zestaw książek o kolekcjonowaniu monet.

Niewiele osób wie o tym że ona się tu odbywa i kiedy. Także na kolekcjonerskich forach internetowych pojawiają się pytania o giełdę. Na zewnątrz nie brakowało mimo to sporej ilości zwiedzających i kupców.

- Nic nie wiedziałam o tej giełdzie. Dowiedziałam się przypadkiem przechodząc ulica Szopena - mówi uczennica tego liceum. Pani Grażyna z Nowego Miasta z kolei często przychodzi na giełdę. - Przychodzę ja i jak dziś mój mąż. Najczęściej interesują mnie porcelanowe figurki, które można tu kupić niedrogo - dodaje. - Miałem szczęście, trafiłem wspaniały eksponat za grosze - mówi inny kupujący. Za mało się reklamuje takie giełdy. Przydałyby się na mieście plakaty informacyjne - dodaje.

Przechadzając się po boisku III Liceum Ogólnokształcącego, można było obejrzeć chociażby: stare monety, fajanse, filiżanki, porcelanowe figurki, naczynia, sztućce, biżuterię - tak tę starą jak i najnowszą, instrumenty muzyczne, obrazy, ikony, rzeźby, stare szable, żyrandole i wiele innych. Przedmioty zachwycają oko i oczywiście są do kupienia.

Kolejna giełda kolekcjonerska w Rzeszowie - II niedziela sierpnia, budynek i plac przed III LO przy ul. Szopena.

hejkultura 
 
 

Artykuł dodał:
hejkultura Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
diora Napisz wiadomość
7 lat temu
hej Napisz wiadomość
8 lat temu
hejkultura Napisz wiadomość
9 lat temu