Zgłoszenia do dziesiątej edycji Rzeszowskiego Przeglądu Kapel Ludowych „Do Korzeni”

A A A Drukuj
2017-09-29 18:36

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza podkarpackich wykonawców folklorystycznych do zgłoszenia udziału w X Rzeszowskim Przeglądzie Kapel Ludowych „Do Korzeni”. Impreza odbędzie się 15 października w RDK filia Słocina.


Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do 2 października.

Organizatorem dziesiątej edycji przeglądu „Do Korzeni” jest Rzeszowski Dom Kultury. Pomimo swojej wieloletniej tradycji, impreza cieszy się każdego roku rosnącym zainteresowaniem i skupia wokół siebie coraz liczniejszą grupę pasjonatów sztuki ludowej. Obecnie przegląd stanowi motyw przewodni szerokiego ruchu artystycznego pod nazwą „Kultura z Przytupem”, którego głównym celem jest promocja kultury ludowej regionu, w tym popularyzacja działalności i dokonań licznych grup folklorystycznych z terenu Rzeszowa oraz jego okolic.

W tegorocznym przeglądzie mogą wziąć udział kapele ludowe, których skład powinien być zgodny z wzorami regionu oraz zespoły śpiewacze z akompaniamentem z terenu Podkarpacia. Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 2 października 2017 roku. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody pieniężne, wyróżnienia i dyplomy. Szczegółowy regulamin przeglądu oraz karta zgłoszenia są dostępne do pobrania na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl.

X Rzeszowski Przegląd Kapel Ludowych „Do Korzeni” odbędzie się w niedzielę 15 października 2017 roku w Rzeszowskiem Domu Kultury filia Słocina przy ul. Paderewskiego 154. Przesłuchania w formie otwartego dla publiczności koncertu rozpoczną się o godzinie 12:00. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.