Daniel Spaleniak zagra w Rzeszowie !!! 18 stycznia

A A A Drukuj
2017-12-22 01:51

To 25-letni artysta mieszkający w Łodzi.

Jego eteryczne, bluesowo-folkowe, ocierające się o oniryzm utwory wzbudziły zainteresowanie na amerykańskim rynku. W związku z tym jego piosenkę „Back Home” można usłyszeć w telewizyjnym kryminalnym serialu „Elementary”, a „Why” w popularnej produkcji „The Path”. Ale to nie jedyne obrazy, gdzie pojawiła się muzyka Daniela. To jedyny Polak, którego twórczość tak mocna zagościła w amerykańskich produkcjach filmowych.

 

Daniel jest człowiekiem, który lubi grać na gitarze, po prostu. I skoro sam zawarł swoją biografię w tym zdaniu, czy należy dodawać coś więcej? Może tylko to, że jego debiut „Dreamers” to już dziś jedno z najciekawszych wydawnictw ostatnich dwóch lat dostrzeżonych przez najważniejszych krytyków muzycznych. Drugi album „Back Home” ukazał się w 2016 roku, ale Daniel już pracuje nad kolejnym wydawnictwem.

 

Zagrał na takich festiwalach jak Opener, Halfway czy Soundrive oraz w sierpniu 2016 nagrał sesję dla legendarnej stacji radiowej KEXP z Seattle.

 

 - Nic dziwnego, że Spaleniak podoba się za oceanem, bo jego muzyka to mieszanka folku, białego bluesa i alternatywnego luzu, idealnie skrojona pod nocną podróż Drogą 66 - Jarek Szubrycht, „Gazeta Magnetofonowa”

Daniel Spaleniak

Rzeszów - Underground (ul. Matejki 10)

czwartek, 18 stycznia 2018, godz. 20:00