Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Dom i ogród » Jak niewielkim kosztem urządzić mieszkanie?

Jak niewielkim kosztem urządzić mieszkanie?

    A A A Drukuj
                                  
2017-03-02 15:33

Koszt zakupu mieszkania, to w Polsce (w zależności od regionu) od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych.

Oczywiście jego końcowa cena zależy od wielu czynników: metrażu, położenia, piętra, na którym się znajduje, lokalizacji itp. - to wszystko determinuje ostateczny koszt. Później przychodzi jego urządzanie, na które często już nie mamy odpowiednich środków i chcemy zrobić to jak najtaniej. Poniżej więc znajdziecie kilka pomysłów, które pozwolą wam na tańsze urządzenie mieszkania i jednocześnie na brak rezygnacji z marzeń.

Meble

Meble do pokoju dziecięcego, salonu czy sypialni często pochłaniają masę pieniędzy. Oczywiście możemy kupić meble nowe z popularnych sieciówek, jednak czy ich jakość jest tego warta? Gdzie więc szukać dobrych mebli za mniejsze pieniądze? A co jeśli podobają się nam nie nowoczesne, proste formy, ale meble retro? W tej sytuacji mamy kilka możliwości. Przede wszystkim możemy je zakupić na popularnych ostatnio skupach mebli. Niekiedy ludzie, którzy wymieniają meble, oddają starsze perełki w takie właśnie miejsca, gdzie są poddawane renowacji i sprzedawane za o wiele niższe  pieniądze, niż ich normalna cena rynkowa. Także w Internecie znajdziemy wiele serwisów, oferujących meble retro bardzo dobrej jakości. Nie zniechęcajmy się, jeżeli nie możemy ich dostać od razu – na dobra okazję trzeba niestety poczekać.

Mniej znaczy więcej

Chcesz od razu zakupić wszystko do mieszkania? Prawdopodobnie dużo przepłacisz w ten sposób. Dlaczego? Bowiem będziesz zniecierpliwiony i będziesz chciał dokonać zakupu za wszelką cenę. Pewne przedmioty, takie jak lampy, zasłony czy inne mniejsze rzeczy, bez których na początku można żyć, mogą poczekać – warto zapolować na sezonowe wyprzedaże czy też obniżki. Można też zapisać się do licznych newsletterów, gdzie dostaniemy informacje, kiedy mamy jaką wyprzedaż. Nie musisz urządzać całego mieszkania od razu. Jeżeli nie planujesz jeszcze dzieci a masz dla nich przygotowany pokój, to jego urządzenie możesz zostawić na czas, kiedy zaczniesz się starać o malucha. Na początek wystarczą podstawowe meble – dodatki będziesz mógł dokupywać w czasie, kiedy będziesz miał na nie pieniądze. Kiedy musimy kupić cos szybko często jest to słabszej jakości. Pomyśl wiec i zaplanuj kiedy coś kupisz – pozwoli ci to na mniejsze obciążenie budżetu domowego w jednym czasie i rozłożenie kosztów na dłuższy okres.

Stosuj zamienniki

Podoba ci się parkiet, ale wiesz, że cię na niego nie stać? Pomyśl o czymś, co będzie wyglądało równie efektownie, ale nie będzie kosztowało fortuny. Lepiej jest kupić lepszej jakości panele drewniane, niż najniższej jakości parkiet. Podczas urządzania mieszkania musisz wiedzieć gdzie mądrze zaoszczędzić i zastosować tańsze, ale jakościowo dobre zamienniki. To samo jest przy wyborze kuchennych akcesoriów - czasami lepiej jest kupić mniej znana markę, która jednak posiada dobrej jakości asortyment - porównuj parametry a nie marki. Często za logo przepłacisz.

Urządzanie mieszkania to niełatwe zadanie – szczególnie, gdy pójdziemy do sklepów aby zakupić potrzebne nam rzeczy i zobaczymy, że gadżety, meble czy dodatki, które nam się podobają znacznie przekraczają nasz budżet. Istnieje jednak kilka sposobów na to, by nie zrujnować swojego portfela, a jednocześnie zachować jakość aranżacyjną. 
 
 

Artykuł dodał:
hej Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
donet Napisz wiadomość
1 rok temu
hej Napisz wiadomość
1 rok temu