Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Edukacja » Kick in English już niedługo w Rzeszowie

Kick in English już niedługo w Rzeszowie

    A A A Drukuj
                                  
2013-02-15 14:04

Kilka tygodni temu w nowo powstałej Szkółce Kick in English odbyły się pierwsze zajęcia ruchowe dla najmłodszych, prowadzone w języku angielskim.

Kick in English - to połączenie języka angielskiego i piłki nożnej. Wielu rodziców staje przed dylematem wyboru odpowiednich zajęć dodatkowych dla swojej pociechy. Zajęć, które nie tylko uczą, ale i bawią, pozwalając przy tym czerpać dziecku radość z osiąganych celów. Rynek oferuje nam wiele szkółek językowych, sportowych, artystycznych, lecz niewiele jest takich, które łączą poszczególne edukacje oferując je kompleksowo.  Kick in English wdrażając swój program - futbol dla najmłodszych po angielsku – oferuje wyśmienitą zabawę w trakcie, której dziecko ma szansę nabyć podstawy języka angielskiego, jak i spalić nadmiar energii w trakcie edukacyjnych zajęć ruchowych.


Traffic lights - English part

Zajęcia kierowane są do dzieci w wieku 2-8 lat, zarówno dla chłopców jak i dziewczynek.  Jak wyglądają nasze treningi? Lekcja podzielona jest na trzy części. Pierwsza, "English part" - nauka języka angielskiego poprzez gry i zabawy. Druga część to "Sport part" - zajęcia ruchowe z elementami piłki nożnej, a na koniec "Cool down part" - wyciszenie, krótka powtórka poznanych zagadnień.  Niezależnie od grupy wiekowej na każdych zajęciach wymagana jest obecność rodzica, który bierze aktywny udział w zajęciach.


Obstacle course - Sport partSinging songs - Cool down part

Rozmowa z Karolem Stefańskim, pomysłodawcą i założycielem Akademii Kick in English.

Skąd pomysł na połączenie piłki nożnej z językiem angielskim?

Piłka nożna jak i nauczanie języka angielskiego są od dawna moimi pasjami. Widziałem jak się ich naucza np. za oceanem i chciałem metodologie te wdrożyć w naszym kraju. Chyba nie trzeba dodawać, że są to wciąż dziedziny, w których delikatnie mówiąc nie przodujemy, jako społeczeństwo polskie, dlatego zaszczepianie języka obcego na bazie zajęć ruchowych, szczególnie u dzieci jest ogromnie ważne. Nauka poprzez zabawę jest najlepszą jej formą. Odbywa się ona w sposób naturalny i niewymuszony, co powoduje, że dziecko uczy się języka obcego w taki sam sposób jak języka ojczystego. Zaś, jeśli chodzi o ruch fizyczny to chyba nie muszę tłumaczyć, dlaczego on jest tak bardzo istotny, szczególnie dzisiaj, gdy w szkołach lekcje wf-u traktowane są jak zło konieczne.

Zastanawia mnie jedno, jak taki 2-latek, który stawia swoje pierwsze kroki w mówieniu a często nawet i w bieganiu ma sobie poradzić na waszych zajęciach?

U dzieci w wieku 2 i 3 lat skupiamy się na tworzeniu przyjaznej atmosfery i kontekstu, przy których dzieci osłuchują się naturalnego języka angielskiego. Może same jeszcze go nie używają, ale świetnie wszystko rozumieją. Za pomocą skojarzeń i gestów wykonywanych przez nauczyciela, dzieci dużo łatwiej przyswajają sobie obce słownictwo. Tak jak już wspomniałem, naturalna metoda kluczem do sukcesu.

Jeśli chodzi o zajęcia ruchowe, nacisk kładziemy głównie na koordynację i ćwiczenia ogólnorozwojowe z elementami technik piłkarskich.

Czy dzieci uczęszczając do Kick in English oprócz podstaw piłki nożnej, jaki i angielskiego uczą się czegoś więcej?

Oczywiście, że tak. Nabywają wiele cennych umiejętności, takich jak praca w grupie, dzielenie się z innymi, zasady ‘fair play’, komunikacja, samodyscyplina czy pewność siebie. A poza tym czerpią radość ze wspólnej zabawy nie tylko z rówieśnikami, ale także z własnymi rodzicami, co sprzyja umacnianiu dodatkowych więzi.

Ostatnie już pytanie – gdzie można was znaleźć?

Póki, co o siedemnastej w każdy czwartek ćwiczymy z grupą ‘Busy Bees’ w sali gimnastycznej przy szkole nr 8 w Krośnie. Obecnie prowadzimy również nabór do nowych grup (również w Rzeszowie), dlatego serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.kickinenglish.com, na której można znaleźć więcej szczegółów dotyczących Kick in English.


Materiał promocyjny. 
 
 

Artykuł dodał:
hejowiec Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
hej Napisz wiadomość
5 lat temu
hejowiec Napisz wiadomość
5 lat temu