Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Felietony, listy, opinie » Kierowcy osobówek narzekają, a tirowcy jadą w trasę

Kierowcy osobówek narzekają, a tirowcy jadą w trasę

    A A A Drukuj
                                  
2014-01-27 07:00

Cała Polska słucha pełnych emocji medialnych wypowiedzi o zimie w zimie. A przecież jest grono firm, które bez względu na pogodę, w drogę ruszyć muszą. Listonosz nie będzie czekał do wiosny, by dostarczyć polecony.

Choć do zimy stulecia nam daleko, a temperatura nie przekroczyła -20 stopni półmetek stycznia zaskoczył kierowców i podróżnych w całej Polsce pogodową niespodzianką.

W poniedziałek zostaliśmy „skuci lodem”. Deszcz padający przez wiele godzin przy ujemnej temperaturze spowodował powstanie grubej warstwy lodowej skorupy. Walczyły z nią nie tylko służby drogowe, ale każdy kierowca ruszający do pracy. W ruch poszły miotełki i skrobaczki. Dźwięk tłuczonego lodu roznosił się po każdym parkingu. Wytrwali, choć mocno spóźnieni - dotarli do pracy. Mniej cierpliwi wybierali spacer, choć sądząc po liczbie przyjętych na oddziały ortopedyczne, ta opcja przy takiej pogodzie wcale nie gwarantuje bezpieczeństwa. Wywinięcie przysłowiowego „orła” to teraz pewniak i …żaden wstyd.

Nagłe nadejście zimy, bo atakiem raczej nazwać ją trudno sprawiło, że w mediach zawrzało. Bo choć oblodzenie linii energetycznych i trakcyjnych oraz dróg i chodników nie powinno być zaskoczeniem w styczniu, to jednak cała Polska „dzieli włos na czworo” i słucha pełnych emocji medialnych wypowiedzi o zimie w zimie. A przecież jest grono firm, jak choćby transportowych, które bez względu na pogodę, w drogę ruszyć muszą. Poczta i przesyłki docierają przecież do adresatów, nawet jeśli nieco spóźnione. Listonosz nie będzie czekał do wiosny, po to by dostarczyć polecony.

Podczas gdy kierowcy narzekają na konieczność odśnieżania samochodów, osobowych, przewoźnicy z firm transportowych mają całe autobusy do odkucia. - Termos z herbatą i zapas jedzenia to zestaw obowiązkowy kierowców na długich trasach, nie mówiąc o linie holowniczej, zapasowych wycieraczkach, czy prostowniku - zdradza Mariusz Borowski z firmy Trans-Voyager.

Ale jak to bywa w życiu, gdy jedni narzekają, inni zarabiają. Pracownicy zakładów mechanicznych i firm oferujących usługi holownicze zacierają ręce. Pracy nie brakuje, więc nawet, jeśli i oni muszą, co rano odkuwać swoje auto to więcejwidzą plusów tej aury.

Malkontentom radzimy uzbroić się w cierpliwość, bo pokrycie wszystkich trakcji, dróg i chodników substancjami odmrażającymi, potrwa. Na rychłą odwilż pókico się nie zapowiada, a prawdziwa zima z siarczystymi mrozami i metrowymi zaspami też nam raczej nie grozi. Warto, więc znaleźć te bardziej pozytywne oblicza gołoledzi, choćby polując na nie z aparatem. 
 
 

Artykuł dodał:
cytacik Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
Brak wyników.