Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Społeczność, life » Klaster IT na Podkarpackim Festiwalu Nauki i Techniki

Klaster IT na Podkarpackim Festiwalu Nauki i Techniki

    A A A Drukuj
                                  
2012-10-29 09:49
FOT. Klaster IT na Podkarpackim Festiwalu Nauki i Techniki

W Rzeszowie zakończył się Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki – przedsięwzięcie uznawane za święto innowacji w naszym regionie. Na wydarzeniu swoje stoisko miał także Klaster IT.

Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki po Stalowej Woli i Sanoku zawitał do Rzeszowa.  W ramach niego przez dwa dni w Europejskiej Galerii Sztuki w Millenium Hall odbywały się wystawy, pokazy, a także wykłady i warsztaty popularno-naukowe, skierowane do uczniów szkół, nauczycieli jak również kadry inżynieryjno-technicznej przedsiębiorstw. Jedną z atrakcji Festiwalu była wystawa "Eksperymentuj!" oraz pokazy przygotowane przez Centrum Nauki Kopernik. Wśród wystawców jacy byli obecni na Podkarpackim Festiwalu Nauki i Techniki znalazł się także Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej.

Klaster IT i nowe technologie na stoisku nr. 35

- Nasze uczestnictwo w Festiwalu związane jest z nowymi technologiami, których tworzeniem i wdrażaniem zajmują się firmy zrzeszone w Klastrze IT. Była to także okazja do zainteresowania uczestników wydarzenia nowinkami technicznymi oraz możliwość zaprezentowania idei klasteringu tym, którzy dotychczas nie spotkali się z taką formą współpracy – wyjaśnia Wojciech Materna, Prezes Stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka, koordynatora Klastra IT. - Wszystkim serdecznie dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska – dodaje.

Wydarzenie zorganizowała Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. 
 
 

Artykuł dodał:
cytacik Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
Brak wyników.