Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Rower » Kolarze z Tour de Pologne ponownie przejadą przez ...

Kolarze z Tour de Pologne ponownie przejadą przez Rzeszów!

    A A A Drukuj
                                  
2014-03-06 12:50

Meta trzeciego etapu 71. Tour de Pologne będzie zlokalizowana w Rzeszowie. – Cieszymy się z tego faktu bardzo! – mówi prezydent Tadeusz Ferenc. Wielbicieli kolarstwa do stolicy Podkarpacia zapraszamy już 5 sierpnia.

Podobnie jak przed rokiem najsłynniejszy kolarski wyścig w Polsce dotrze do Rzeszowa. Umowę o współpracy podpisali 27 lutego dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang i prezydent miasta Tadeusz Ferenc.

 - Bardzo dobrze współpracuje mi się z tutejszymi ludźmi, a Rzeszów poza tym, że jest pięknym miastem, to dynamicznie się rozwija. Nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że chcemy tu wrócić – mówił podczas konferencji Czesław Lang.

Langa, niegdyś znakomitego kolarza, ze stolicą Podkarpacia oprócz podziwu łączy jeszcze sentyment. - Rzeszów pamiętam z czasów, kiedy byłem zawodnikiem. Stanąłem tu na podium, zająłem wprawdzie trzecie miejsce, ale później często tutaj wracałem, bo dobrze mi się to miejsce kojarzyło – wspominał pan Czesław rok temu, kiedy w Rzeszowie organizowano jubileuszową edycję Tor de Pologne .

Z kontynuacji współpracy zadowolony jest także prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc. – Tour de Pologne to wyścig, który na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych imprez kolarskich na świecie. Rzeszów to miasto, które kocha sport, dlatego też nie mogło nas zabraknąć w roli gospodarza jednego z etapów. Nasze dotychczasowe doświadczenia z pracy z Panem Czesławem Langiem oraz jego grupą pozwalają mi na stwierdzenia, że będzie to perfekcyjnie przygotowana impreza a kolarze dostarczą kibicom niezapomnianych wrażeń - podkreśla.

Przed rokiem stolica Podkarpacia była metą trzeciego etapu 70. wyścigu Tour de Pologne. Wtedy jako pierwszy na metę 226-kilometrowego etapu dotarł Norweg Thor Hushvod z grupy BMC Racing Team, który pokonał rywali z peletonu po fantastycznym finiszu. Tuż za nim uplasowali się Australijczycy Mark Renshaw i Steele Von Hoff. Kto zwycięży w tym roku? Przekonamy się już 5 sierpnia.

Zobaczcie jak Rzeszów witał kolarzy w zeszłym roku. Zapraszamy do naszej archiwalnej galerii. 
 
 

Artykuł dodał:
cytacik Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
cytacik Napisz wiadomość
4 lat temu
mbado Napisz wiadomość
4 lat temu