Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Koncerty » Kolejne pokazy „Podkarpackiej Kroniki Filmowej”

Kolejne pokazy „Podkarpackiej Kroniki Filmowej”

    A A A Drukuj
                                  
2017-03-31 12:07, ostatnia aktualizacja 11 miesięcy temu

Pokaz filmów „Świat według Łukasza„ i „A kapela gra do końca...”, z udziałem twórców i bohaterów obu produkcji, odbędzie się w piątek 7 kwietnia 2017 r. o godz. 17.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie przy ul. Okrzei 7.

Wstęp na premierę jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zaproszenia. Można je odbierać od najbliższego poniedziałku w kasie Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie.

 

„Świat według Łukasza"

Film łączy w sobie portret niezwykłego naukowca i pasjonata – Łukasza Łuczaja, oraz efekty jego pracy popularyzatorskiej, edukacyjnej, dokumentacyjnej, a przede wszystkim wyjątkowych i nietuzinkowych działań służących ochronie i promocji przyrody regionu.

Wszystko co robi wynika nie tylko z naukowych zainteresowań, ale życiowej filozofii, dla której wybrał życie z rodziną z dala od centrów naukowych w symbiozie z podkarpacką przyrodą. W Rzepienniku koło Wojaszówki na 17 hektarach stworzył dziki ogród z dziesiątkami roślin, ziół i grzybów. Często są to gatunki ginące lub nieznane powszechnie, a wykorzystywane przez wieki przez mieszkańców tych terenów.

Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Kotula, Piotr Socha

Producent:. BM Production s.c. Maciej Dźwigaj, Katarzyna Kotula

Czas trwania: 25 minut

Zwiastun: https://youtu.be/-LLUaRgRdgw
 

„A kapela gra do końca..."

Film przybliża postać Jerzego Dyni, redaktora muzycznego Telewizji Polskiej, etnografa od lat niestrudzenie dokumentującego folklor Podkarpacia, zwłaszcza w liczącej ponad pół tysiąca odcinków serii audycji telewizyjnych „Spotkanie z folklorem". Jego dorobek jest ogromny, a wkład w zachowanie dla następnych pokoleń dziedzictwa kultury ludowej regionu nieoceniony.

Scenariusz i reżyseria: Roland Dubiel

Producent: A. W. Drukarnia 3D sp z o.o

Czas trwania: 22 minuty

Zwiastun: https://youtu.be/FXNdcE120ck

  
 
 

Artykuł dodał:
hej Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
hej Napisz wiadomość
11 miesięcy temu