Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Rzeszów » Kompleks Res-Vita. Ostatnia działka w listopadzie?

Kompleks Res-Vita. Ostatnia działka w listopadzie?

    A A A Drukuj
                                  
2012-09-27 12:34
FOT. ...zamiast okazałego kompleksu w mediach rzeszowianie oglądają tylko wizualizacje...

Do rozpoczęcia budowy centrum Res – Vita potrzebne jest ostatnie 1,5 ha terenów. Miasto wygrało sprawę własności gruntów z poprzednimi właścicielami. Nic już nie stoi na przeszkodzie, żeby sprzedać je Resovii.

Kompleks Res – Vita ma powstać u zbiegu ul. Wyspiańskiego i al. Witosa. Będzie wspólną inicjatywą klubu piłkarskiego CWKS Resovia i prywatnego inwestora. Umowa jest prosta: klub wnosi grunty, a inwestor buduje. I tu zaczynają się schody. Kiedy radni zgodzili się sprzedać Resovii działkę pod inwestycję, o tereny zaczęli ubiegać się byli właściciele. Sprawa ciągnęła się miesiącami, inwestycja zawisła na włosku, zamiast okazałego kompleksu w mediach rzeszowianie oglądali tylko wizualizacje i ogrodzoną działkę z tabliczką informującą, że to teren prywatny.

Na szczęście starostwo powiatowe w Rzeszowie, które zajęło się sporną kwestią, uznało, że tereny jednak należą się miastu. Wywłaszczono je pod budowę lodowiska i umowy dotrzymano. Nic już nie stoi na przeszkodzie, żeby przekazać wycenione na 7 mln zł grunty klubowi. CWKS Resovia zapłaci za nie w ratach. Budowa Res-Vity rozpocznie się w przyszłym roku.

Kompleks Res-Vita będzie składał się z dwóch części. Pierwsza, trzykondygnacyjna, ma być przeznaczona pod działalność usługowo – handlową. Druga to hotel z 154 pokojami, klubem kibica, restauracją i kawiarnią. 
 
 

Artykuł dodał:
cytacik Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
cytacik Napisz wiadomość
6 lat temu