Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Rower » Krystian Herba poleciał do Australii. Będzie bił swój ...

Krystian Herba poleciał do Australii. Będzie bił swój własny rekord

    A A A Drukuj
                                  
2014-01-24 14:07, ostatnia aktualizacja 4 lat temu
FOT. Urząd Marszałkowski

W marcu ubiegłego roku Krystian Herba ustanowił rekord Guinnessa, wskakując na rowerze na Shanghai World Financial Center. 4 lutego rzeszowski trialowiec zamierza zdobyć Eureka Tower w Australii i pobić swój własny rekord.

23 stycznia Krystian Herba wyleciał do Australii, gdzie zamierza ustanowić nowy rekord Guinessa, wskakując na szczyt Eureka Tower. Wcześniejszy rekord należał do…Krystiana Herby! W marcu ubiegłego roku Herba zdobył Shanghai World Financial Center, do tej pory nikt nie powtórzył jego wyczynu. Trialowiec zamierza więc wysoko zawiesić poprzeczkę pretendentom do tytułu rekordzisty.

Przygotowania do nowego wezwania trwały ponad rok. Krystian, na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Gospodarczych w Rzeszowie i świeżo upieczony tata Emilki, znalazł jeszcze czas na katorżnicze treningi. Przed nim wyczerpujący  maraton w piekielnej temperaturze, sięgającej 42 stopni.

W Szanghaju Herba pokonał 2754 stopni. Eureka jest nieco niższa. Mimo to Krystian zamierza wskoczyć na ok. 3 tys. stopni. Jak? Drapacz w Melbourne ma 91 pięter. Trialowiec chce najpierw zdobyć 60 pięter, a potem zjechać windą na parter i rozpocząć wspinaczkę od początku, tym razem sięgając szczytu. Regulamin Giunnessa dopuszcza taką ewentualność, ale Herba musi cały czas uważać, żeby nie podeprzeć się rękami i nogami o ściany czy podłogę.

- Będzie trudniej niż w Chinach, po pierwsze będzie więcej schodów, po drugie dalej, a po trzecie tam są inne, bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące bezpieczeństwa w budynkach – mówił sportowiec na spotkaniu z marszałkiem Władysławem Ortylem, tuż przed wylotem do Australii.

Samorząd Województwa Podkarpackiego od kilku lat wspiera finansowo Krystiana Herbę w jego przedsięwzięciach. Także na tegoroczny wyjazd do Australii zarząd przekazał 25 tys. zł, ale jak powiedział członek zarządu Bogdan Romaniuk są to jedne z lepiej wydanych pieniędzy na promocję województwa.

Po Eureka Tower Herba chce zdobyć na rowerze Empire State Building w Stanach Zjednoczonych.

Krystian Herba, skacząc rowerem po schodach zdobywa najwyższe budynki na świecie. Jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich zawodników.  Uczestnik i finalista wielu światowych imprez, pięciokrotny medalista Mistrzostw Polski.  Jako reprezentant Polski w latach 1999-2008, ponad 70 razy stawał na podium podczas zawodów ogólnopolskich oraz międzynarodowych. 
 
 

Artykuł dodał:
cytacik Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
cytacik Napisz wiadomość
4 lat temu