Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Rower » Krystian Herba zdobył Eureka Tower i poprawił swój ...

Krystian Herba zdobył Eureka Tower i poprawił swój rekord Guinnessa!

    A A A Drukuj
                                  
2014-02-04 10:05
FOT. Z fanpage'u Krystiana Herby. Fot. Piotr Kłeczek. Melbourne w Australii

Udało się! Krystian Herba pokonał 2919 schodów Eureka Tower w Melbourne. Ustanowienie nowego rekordu Guinnessa śledziły wszystkie wiodące australijskie media.

W marcu ubiegłego roku Herba zdobył Shanghai World Financial Center, wskoczył na 2754 stopni i ustanowił nowy rekord Guinnessa. Nikt nie powtórzył tego wyczynu. Z braku kontrkandydatów trialowiec postawił „pobić sam siebie” i końcem stycznia poleciał do Australii, żeby zmierzyć się z Eureka Tower – najwyższą budowlą na południowej półkuli.

Z gorączkowymi wypiekami próbę Krystiana Herby śledziły wszystkie australijskie media. A po zdobyciu rekordu Giunnessa końca wywiadów nie było widać. – To jedne z lepiej wydanych pieniędzy na promocję Podkarpacia – mówił Bogdan Romaniuk członek zarządu województwa i, jak widać, miał rację. Samorząd Województwa Podkarpackiego od kilku lat wspiera finansowo Krystiana Herbę w jego przedsięwzięciach. Na australijską wyprawę przeznaczył 25 tys. zł. We wtorek o rzeszowianinie było głośno na całym świecie.

2919 schodów Eureka Tower Krystian pokonał w 1 godzinę i 45 minut. Następny na liście jest Empire State Building w Stanach Zjednoczonych. 
 
 

Artykuł dodał:
cytacik Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
sklep.edrnona.p Napisz wiadomość
4 lat temu
cytacik Napisz wiadomość
4 lat temu
kosmos Napisz wiadomość
4 lat temu