Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Reportaż » Ksiądz Andrzej Bajorek: Jezus przypomina dziś, że ma ...

Ksiądz Andrzej Bajorek: Jezus przypomina dziś, że ma dla ludzi radość, która się nie kończy

    A A A Drukuj
                                  
2014-12-24 15:04

Święta Bożego Narodzenia, to nie tylko czas radości. Najbliższe dni powinny też upłynąć na kontemplacji tego, co symbolizuje pojawienie się Chrystusa na ziemi.

Jako podstawę do rozmyślań o Świętach Bożego Narodzenia ksiądz Andrzej Bajorek z parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy przywołuje słowa kolędy „Bóg się rodzi moc truchleje, Pan niebiosów obnażony…” - Słowa tej kolędy przypominają jedną z najważniejszych prawd chrześcijańskiej wiary, że Jezus – Bóg przyszedł na ziemię, aby jako Syn Boży w ludzkiej naturze dokonać dzieła Odkupienia. Pojawienie się Jezusa na ziemi przynosi wielką radość, bo jest zapowiedzią przyszłego Odkupienia – tłumaczy Andrzej Bajorek.


Narodziny Syna Bożego to czas radości i zapowiedź zbawienia. - Dziś Chrystus rodzi się w nas, rodzi się w naszych sercach a przez to w domach i rodzinach. W nich też chce być źródłem radości i szczęścia – mówi Andrzej Bajorek. - Pan Jezus przypomina dziś wszystkim, którzy otworzyli przed Nim drzwi swoich serc, że ma dla nich radość, która się nie kończy – w niebie.

Święta Bożego Narodzenia to także czas zmiany, powrotu na ścieżkę wiary, gdzie najważniejszy jest Bóg i jego syn. - Gdy dziecko rodzi się w rodzinie często życie tej rodziny zmienia się o 180 stopni. Pan Jezus za każdym razem rodząc się w nas czeka na taką zmianę, aby to On jako Boże Dziecię stał się najważniejszą osobą. Jeśli ta zmiana dokona się w sercu, w rodzinie, to te zbliżające się święta na pewno będą pełne radości i Bożego pokoju i tego wszystkim życzę – dodaje ksiądz Andrzej.

m 
 
 

Artykuł dodał:
hej Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
hej Napisz wiadomość
4 lat temu