Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Społeczność, life » Kto odbierze Złotą Rybę na Happy Endzie? Uchylamy ...

Kto odbierze Złotą Rybę na Happy Endzie? Uchylamy rąbka tajemnicy…

    A A A Drukuj
                                  
2012-10-09 10:26

Honorowa Złota Ryba to specjalna nagroda przyznawana osobie, która w wyjątkowy sposób przyczyniła się do promocji kina niezależnego. Kto odbierze Złotą Rybę 13 października? – Legenda polskiego kina, czyli…


Rozpoczął się 10 Multimedia Happy End Festiwal Filmów Optymistycznych.  Przez sześć festiwalowych dni widzowie zobaczą 50 optymistycznych filmów, w tym 28 startujących w konkursie. Ostatniego dnia festiwalu, w sobotę 13 października, odbędzie się uroczyste wręczenie nagród.

Jak, co roku, organizatorzy wręczą również specjalną nagrodę – honorową Złotą Rybę dla osoby, która w wyjątkowy sposób przyczyniła się do promocji kina niezależnego. W tym roku honorową rybę odbierze Edward Linde Lubaszenko. Aktor spotka się również z widzami.

Edward Linde Lubaszenko znany z takich filmowych hitów, jak „Piłkarski poker”, „ Kroll”, „Psy”,  „Sztos” czy„Róża”, w ostatnim czasie pojawiał się również w polskich produkcjach niezależnych: „Piotrek 13-go 2: Skórza twarz” w reż. Piotra Matwiejczyka oraz w debiucie Pawła Sarbinowskiego i Piotra Żukowskiego pt: „Niebo”. Oba filmy zobaczymy ostatniego dnia festiwalu.

- Udział aktora o tak wielkiej reputacji, jaką posiada pan Edward Linde Lubaszenko, w produkcjach niezależnych to najlepsza promocja dla kina offowego. To również okazja dla młodych twórców i aktorów, aby uczyć się od najlepszych. Dlatego z przyjemnością wręczymy panu Edwardowi honorową Złotą Rybę, zarezerwowaną  właśnie dla osób, które oprócz pracy zawodowej mają czas i ochotę, aby popracować z młodymi filmowcami. – mówi Piotr Żukowski, Dyrektor Festiwalu oraz twórca filmu „Niebo”, w którym Edward Linde Lubaszenko zagrał rolę tajemniczego dziadka.

Do tej pory laureatami Złotej Ryby byli: Jerzy Stuhr, Jan Machulski, Cezary Pazura, Marcin Dorociński, prof. Andrzej Jurga, , Grażyna Kędzielawska, Andrzej Kołodyński, , Maciej Ślesicki, Janusz Maria Tylman, , Mirosław Baka, , Andrzej Gałła, Grzegorz Halama, a także Canal Plus, Telewizja Kino Polska, Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej im. Andrzeja Wajdy oraz wydawcy: Kontrabanda i Propaganda.

Pierwszego dnia festiwalu widzowie zobaczą film, który przyczynił się do powstania festiwalu Happy End. Dokument pt. „Szczęściarz” w reż. Piotra Żukowskiego opowiada historię pucybuta, który wbrew przeciwnościom losu spełnił swoje marzenia. - Ta optymistyczna historia sprawiła, że zacząłem szukać podobnych, pozytywnych filmów. Okazało się, że jest ich wiele i warto pokazać je światu. Tak narodził się Festiwal Filmów Optymistycznych – mówi Piotr Żukowski.

W poniedziałkowym programie znalazły się także dokumenty Małgorzaty Kozery pt. „25 małżeństw i jeden trójkąt”,  Joanny Sokołowskiej pt. „Jeden dzień bliżej kina”, Grzegorza Fedorowskiego pt. „Do zobaczenia”, Mirosława Dembińskiego „Wspólny lot” oraz filmy fabularne: „Bolączka sobotniej nocy” Piotra Matwiejczyka, „Emilka płacze” Rafała Kapelińskiego oraz „Raj za daleko” Radosława Markiewicza. Projekcje rozpoczynają się o godz. 16.

Więcej informacji na www.happyend.multimediaoff.pl 
 
 

Artykuł dodał:
cytacik Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
cytacik Napisz wiadomość
4 lat temu