Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Nieruchomości » Mieszkanie w Lublinie: wynajmować czy kupować?

Mieszkanie w Lublinie: wynajmować czy kupować?

    A A A Drukuj
                                  
2016-01-24 21:06

Ceny mieszkania w Lublinie nie są aż tak wysokie jak w przypadku innych dużych polskich miast, na przykład Warszawy, Krakowa czy Wrocławia.

 Tutaj bez problemu można znaleźć coś niedrogiego, stąd też w mieście stale realizowane są nowe inwestycje, a mieszkania na wynajem i mieszkania na sprzedaż w Lublinie są dostępne w szerokiej gamie. Na co jednak warto się zdecydować – czy lepiej wynajmować „M”, czy też może kupić je na własność?

Wynajem mieszkania w Lublinie – ile to kosztuje?

Koszty wynajmu zależne są od wielu czynników. Przede wszystkim od powierzchni mieszkania oraz jego lokalizacji – najszybciej znikają z ogłoszeń mieszkania położone w centrum miasta, a także w okolicach uczelni, ponieważ są wynajmowane głównie przez studentów.

Za wynajęcie całego mieszkania o powierzchni od 25 do 40 metrów kwadratowych trzeba będzie zapłacić od około 700 do ponad 2000 złotych. Najdrożej wynajem kosztuje w centrum miasta oraz w dzielnicach Czechów, Abramowice, Wieniawa, Sławin i LSM. Mniej zapłaci się na wynajem w dzielnicach Czuby, Dziesiąta, Bronowice. Aby sprawdzić aktualne ceny, wystarczy przejrzeć ogłoszenia na różnych portalach lokalnych dla Lublina.

Ceny zakupu własnego „M” coraz bardziej atrakcyjne

Z kolei jeżeli chodzi o zakup własnego lokalu, mieszkania na sprzedaż w Lublinie wcale nie są takie drogie, co dotyczy również nowych inwestycji. Zwykle ceny za jeden metr kwadratowy plasują się na poziomie 4500-4700 złotych, co jest atrakcyjną ceną w porównaniu z innymi dużymi miastami w Polsce, gdzie nierzadko przekracza ona nawet 6000 złotych. Można znaleźć również oferty po około 2500 złotych za metr kwadratowy, ale przede wszystkim w blokach z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych oraz dla mieszkań przeznaczonych do generalnego remontu.

Aby sprawdzić najnowsze oferty, wystarczy wejść na strony deweloperów lub wpisać do wyszukiwarki słowa „mieszkania na sprzedaż Lublin”, aby przekonać się, ile będą na portalach ogłoszeniowych kosztowały nowe nieruchomości czy też te z drugiej ręki.

Zatem jeżeli jest to możliwe, zakup mieszkania w Lublinie jest przyszłościową decyzją, ponieważ ceny są bardzo atrakcyjne, zwłaszcza w nowym budownictwie. Z drugiej strony także i wynajem nie jest tak drogi, chociaż wtedy, warto pamiętać, płacimy do kieszeni właściciela, ale na uwagę zasługuje mobilność. 
 
 

Artykuł dodał:
hej Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
hej Napisz wiadomość
2 lat temu