Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Technika i motoryzacja » Mikrus MR-300 - 3 lata produkcji, 50 lat historii

Mikrus MR-300 - 3 lata produkcji, 50 lat historii

                                  
2011-06-08 09:59

Na początku czerwca miała miejsce premiera książki pt. „Mikrus MR-300 – 3 lata produkcji, 50 lat historii”, autorstwa Mieczysława Płocicy i Bartosza Winiarskiego.

476-stronicowa publikacja pt. „Mikrus MR-300 – 3 lata produkcji, 50 lat historii” powstawała przez ostatnie 4 lata i prezentuje zupełnie nowe, świeże spojrzenie na historię Mikrusa. Monografia jest bogato ilustrowana archiwalnymi materiałami, wśród których znajdują się zarówno niepublikowane do tej pory fotografie jak i najciekawsze fragmenty oryginalnej dokumentacji technicznej Mikrusa, a także urzędowa i zakładowa korespondencja. Patronem medialnym jest ogólnopolski miesięcznik Classicauto.

Mikrus MR-300 to polski mikrosamochód, który był produkowany w latach 1957-1960 w zakładach WSK Mielec i WSK Rzeszów. Napędzany był 2-suwowym, 2-cylindrowym silnikiem MI-10A o pojemności 296 ccm i mocy 14,5 KM. Przewidziany był dla dwóch dorosłych i dwojga dzieci. W założeniu miał palić tylko 4 litry benzyny i miał stać się popularnym oraz przede wszystkim tanim samochodem produkowanym masowo.

Bieżące informacje związane z książką ukazują się na stronie www.mikrus.net.pl oraz na mikrusowym profilu Facebook: www.facebook.com/MikrusMR300.

 
 
 

Artykuł dodał:
cytacik Napisz wiadomość
Oceń artykuł

Ostatnio przeglądający
Brak wyników.