Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Koncerty » Muzyka japońska w Filharmonii

Muzyka japońska w Filharmonii

    A A A Drukuj
                                  
2011-06-29 16:40

W najbliższą niedzielę 3 lipca o godzinie 18:00 w Filharmonii Podkarpackiej odbędzie się niecodzienny koncert tradycyjnej muzyki japońskiej.

Goszczący po raz pierwszy w Rzeszowie muzycy z Tokio grać będą na tradycyjnych japońskich instrumentach muzycznych.

- Chciałoby się powiedzieć, że tego u nas w filharmonii jeszcze nie było. Japończycy zaprezentują nam utwory japońskie, które nie często mamy okazję słuchać na żywo, a szczególnie jeśli jest ona wykonywana na tradycyjnych, japońskich instrumentach. Wykonawcy zapewnili też, że wystąpią w tradycyjnych japońskich strojach. Szykuje się wiec na prawdę niezwykły wieczór i wyjątkowy koncert. Dodam, że artyści przygotowują dla słuchaczy niespodziankę w postaci nowych aranżacji dla znanych utworów – mówi Marta Wierzbieniec, Dyrektor Filharmonii Podkarpackiej.

Dwa dni wcześniej w filharmonii podkarpackiej odbędzie się koncert z udziałem uczestników międzynarodowych warsztatów muzycznych w Łańcucie. - W piątek, o godz. 19.00, w sali filharmonii będzie można usłyszeć nasza orkiestrę i solistów międzynarodowych kursów muzycznych im. Brzeskiego w Łańcucie. To też jest już tradycja, że koncert inaugurujący kolejną edycję kursów, przygotowują jego absolwenci - dodaje Marta Wierzbieniec. 
 
 

Artykuł dodał:
via Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
Brak wyników.