Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Praca » Najlepiej płatne kierunki studiów

Najlepiej płatne kierunki studiów

    A A A Drukuj
                                  
2017-07-17 17:33

Wybór zawodu to ważna decyzja. Dokonanie właściwych wyborów po maturze pozwala na uzyskiwanie wysokich zarobków niemal natychmiast po ukończeniu studiów i zdobyciu dyplomu.

Aktualnie najatrakcyjniejsze perspektywy czekają absolwentów finansów, prawa, energetyki, logistyki czy informatyki. 

1.    Finanse i rachunkowość
Po ukończeniu tego kierunku możemy pracować w bankach, towarzystwach ubezpieczeniowych oraz innych instytucjach finansowych. Posiadając wykształcenie ekonomiczne, mamy szansę objąć posadę kontrolera finansowego. Z informacji zgromadzonych przez serwis Pracuj.pl wynika, że to jedno z najlepiej płatnych stanowisk.

2.    Informatyka
Absolwenci informatyki pracują jako web developerzy, programiści itd. Przedstawiciele tych zawodów znajdują się na szczytach list płac. Wykonując zawody związane z branżą IT od początku można zarabiać zdecydowanie powyżej średniej krajowej. 

3.    Prawo
Oferty pracy dla osób, które zdobyły zawód prawnika i zdały państwowy egzamin radcowski, sędziowski itd., są atrakcyjne. Zarobki prawników, niezależnie od specjalizacji, od lat utrzymują się na bardzo wysokim poziomie. 

4.    Matematyka
Analizowanie danych statystycznych i opracowywanie raportów to zajęcie dla umysłów ścisłych, które zostały uformowane w trakcie studiów matematycznych. Absolwenci matematyki pracują w bankach, firmach prywatnych, a także państwowych instytucjach finansowych.

5.    Studia inżynieryjne
Budownictwo, gospodarka przestrzenna, architektura czy chemia – absolwenci tych kierunków wykonują odpowiedzialne zawody i są dobrze wynagradzani za swoją pracę. Mogą liczyć na atrakcyjne oferty nie tylko w Polsce, ale również za granicą, jeśli posiadają znajomość języków obcych.

6.    Energetyka
Funkcjonowanie przemysłu, a także gospodarstw domowych jest uzależnione od dostępu do energii. Absolwenci energetyki opracowują koncepcje eksploatacji surowców i coraz częściej zastanawiają się, jak pozyskiwać prąd ze źródeł odnawialnych.

7.    Transport/logistyka
Praca, jaką wykonuje logistyk, jest odpowiedzialna, a jednocześnie również dochodowa. Spedycja, planowanie produkcji – to tylko niewielki wycinek obowiązków logistyka. Dzięki przedstawicielom tej profesji nawet największe przedsiębiorstwa mogą sprawnie funkcjonować.

8.    Kierunki medyczne
Analityka medyczna, farmacja, fizjoterapia, dietetyka czy kosmetologia – przykłady studiów medycznych są liczne i różnorodne. Absolwenci tych kierunków pracują w przedsiębiorstwach państwowych i prywatnych. Mogą wykonywać swoje zawody właściwie na całym świecie.

9.    Kierunki filologiczne
Znajomość języków obcych potwierdzona dyplomem pozwala podjąć pracę nauczyciela czy tłumacza. Jest dodatkową, cenną kwalifikacją dla osób, które posiadają również inne zawody. Specjalista biegle władający językiem nie tylko angielskim, ale również japońskim, chińskim czy czeskim, to dla pracodawcy prawdziwy skarb.  

10.    Automatyka i robotyka
Budowanie maszyn i udoskonalanie ich funkcjonowania – to działania, dzięki którym nie musimy samodzielnie wykonywać wielu czynności. Wyręczają nas w tym maszyny. Może tak być dzięki absolwentom automatyki, którzy pracują w renomowanych ośrodkach badawczych.


Materiał promocyjny. 
 
 

Artykuł dodał:
hej Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
Brak wyników.