Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Wystawy » Nikaragua w Galerii pod Ratuszem

Nikaragua w Galerii pod Ratuszem

                                  
2011-09-30 09:47
FOT. UM Rzeszów

Do 2 października 2011 roku w Galerii pod Ratuszem można obejrzeć wystawę fotograficzną o jednym z najbiedniejszych krajów Ameryki Łacińskiej - „NIKARAGUA – Managua, Esteli”.


Wystawa została zorganizowana w ramach Projektu „Inicjatywa 2015 – walka z ubóstwem potrzebuje współudziału”, realizowanego w ramach współpracy partnerskiej z Miastem Bielefeld (Niemcy). W projekcie bierze udział także partnerskie miasto Bielefeldu – Esteli w Nikaragui. Projekt realizowany jest w latach 2010-2011 i dofinansowany jest ze środków unijnych.

Fotografie zaprezentowane na wystawie wykonano podczas wizyty przedstawicieli Rzeszowa i Bielefeldu w Nikaragui w marcu 2011 r., której celem było zapoznanie się z problemami Nikaragui, a w szczególności miasta i regionu Esteli.

W czasie wizyty wiele uwagi poświecono zmianom, jakie dokonują się w tym biednym kraju, często nawiedzanym przez trzęsienia ziemi i huragany. Obecnie realizowane są różne przedsięwzięcia rządu i samorządów lokalnych Nikaragui, zmierzające do zmniejszenia ubóstwa, głodu i chorób. Wiele długoplanowych działań, których celem jest podniesienie poziomu życia w Nikaragui, prowadzonych jest przez europejskie instytucje pomocowe.

Autorzy zdjęć: Stefan Jankowiak - Welthaus Bielefeld, Elżbieta Piecuch - Urząd Miasta Rzeszowa.

 
 
 

Artykuł dodał:
cytacik Napisz wiadomość
Oceń artykuł

Ostatnio przeglądający
 
malgokolczykow Napisz wiadomość
7 miesięcy temu
kaprallex Napisz wiadomość
8 miesięcy temu