Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Podkarpacie » Odpowiedzą za kradzieże paliwa i akumulatorów

Odpowiedzą za kradzieże paliwa i akumulatorów

    A A A Drukuj
                                  
2014-01-29 10:20

Stalowowolscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 25 lat, którzy są podejrzani o kradzież paliwa z ciężarówek i koparek oraz akumulatorów. Szkody oszacowano na ponad 16 tys. zł. Grozi im do 10 lat.

Od kilku miesięcy policjanci ze Stalowej Woli przyjmowali zgłoszenia o kradzieżach i włamaniach do samochodów ciężarowych, koparek i ładowarek, z których złodzieje kradli paliwo i akumulatory. Policjanci z wydziału kryminalnego zajmowali się wyjaśnianiem tych przestępstw. Funkcjonariusze zbierali informacje, przesłuchiwali świadków, rozmawiali z mieszkańcami. Zgromadzone materiały były na bieżąco analizowane i weryfikowane.
 
Zbierając informacje w tej sprawie śledczy ustalili, że w przestępczą działalność związaną z kradzieżami paliwa może być zamieszany 20-letni mężczyzna z powiatu stalowowolskiego. Policjanci zatrzymali go. Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych funkcjonariusze znaleźli dwa stalowe elementy konstrukcji mostu, które 20-latek skradł z budowy mostu w Rzeczycy Długiej w gminie Radomyśl nad Sanem. Wartość tych elementów pokrzywdzona firma oszacowała na 800 złotych. Skradzione mienie trafiło do właściciela.
 
Podczas dalszych czynności wykonywanych w tej sprawie policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu 20-latkowi jedenastu zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Dziesięć zarzutów usłyszał też 25-letni mężczyzna, który był wspólnikiem 20-latka. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyźni najczęściej włamywali się do koparek i ładowarek na terenie gminy Pysznica, paliwo sprzedawali, a uzyskane pieniądze przeznaczali na bieżące potrzeby. Kradli też akumulatory. Jak wynika z ustaleń, łupem 20-latka i jego 25-letniego kolegi padło co najmniej 1650 litrów oleju napędowego i 8 akumulatorów. Łączne straty powstałe w wyniku ich przestępczej działalności oszacowano na ponad 16 tysięcy złotych.
 
Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli zastosowała wobec 20-letniego mężczyzny środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli.

(Źródło: KPP Stalowa Wola) 
 
 

Artykuł dodał:
cytacik Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
Brak wyników.