Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Teatr » Operetka Hrabia Luxemburg w Filharmonii

Operetka Hrabia Luxemburg w Filharmonii

    A A A Drukuj
                                  
2012-01-09 12:35

Ta piękna operetka w trzech aktach, która stała się drugim po „Wesołej Wdówce” wielkim sukcesem w karierze Franza Lehara zostanie pokazana w Rzeszowie.

Jest to niewątpliwie związane z trudnością wykonawczą tego dzieła. Libretto „Hrabiego Luxemburga” przesycone jest erotyką i beztroską atmosferą Paryża pierwszej dekady XX wieku. Wielką światową popularność zdobył walc „Właśnie Ty spełń me sny...”, ale także „W lewo Ty, w prawo ja...” duet Hrabiego i Angeli, „W piękny świat idziemy rozmarzeni” oraz „Czy to Ty szczęście me...” - to melodie ogólnie znane. Jest to opowieść o zrujnowanym finansowo, ale pełnym pozytywnej energii arystokracie Rene Luxemburgu, pięknej śpiewaczce operowej Angel Didier i o zakochanym w niej podstarzałym niemieckim księciu, który jednak nie może jej poślubić ze względu na jej nieodpowiednie pochodzenie.

Już 29 stycznia o godz. 18.00 rozpocznie się operetka „Hrabia Luxemburg Franz Lehar w wykonaniu Teatru Muzycznego w Lublinie w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego przy ul. Chopina 30 w Rzeszowie.

Reżyseria: Tomasz Janczak
Kierownictwo Muzyczne: Jacek Boniecki
Scenografia: Małgorzata Słoniowska
Choreografia: Iwona Runowska
Przygotowanie chóru: Agnieszka Tyrawska-Kopeć 
 
 

Artykuł dodał:
kaprallex Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
kaprallex Napisz wiadomość
6 lat temu